Правоохоронці просять черкащан не мовчати про домашнє насильство

23 серпня 2020, 21:36

Правоохоронці зазначають, що фізичне насильство зазвичай розпочинається з "незначних дрібниць". Від нього потерпають люди з різним рівнем доходів, різною освітою й положенням у суспільстві.

- Не можна мовчати й миритися з насильством - воно завжди йде по колу і за видимим примиренням зростає нова хвиля. Тому важливо вміти протистояти такій агресії в родині, - зазначають у пресслужбі.

  • Найперше правило - не намагайтеся відповідати агресією на агресію домашнього дебошира, не підвищуйте на нього голос, не демонструйте свого озлоблення та спробуйте контролювати власний емоційний стан.

  • Намагайтеся говорити з кривдником максимально спокійно, зрозуміло, чітко передаючи свої почуття і переживання. При цьому ваші жести та міміка не повинні викликати агресії з боку кривдника.

  • Уникайте суперечок у ванній кімнаті, на кухні та в інших місцях, де є гострі та ріжучі предмети. Якщо суперечки уникнути не вдається, намагайтеся знаходитися в кімнаті так, щоб у разі необхідності можна було б її покинути.

  • Про всяк випадок заховайте запасні ключі від квартири (машини) так, щоб можна було їх швидко взяти і покинути помешкання у разі небезпеки. Заздалегідь знайдіть місце, куди зможете піти на деякий час.

Світлина від Патрульна поліція Черкаської області.

У випадку прояву домашнього насильства викликайте поліцію у будь-який можливий спосіб.

З метою підвищення обізнаності суспільства про ознаки, прояви, профілактику та протидію домашньому насильству в Україні функціонує “гаряча лінія”. На неї може зателефонувати кожен за номером 15-47 і отримати безкоштовну та конфіденційну психологічну або юридичну консультацію.

За інформацією пресслужби патрульної поліції Черкаської області

Поділитись

Коментарі

Вгору