Напередодні Дня Незалежності МХП влаштував на Черкащині кінопоказ просто неба

23 серпня 2020, 20:06

Один із перших показів українського фільму-притчі "Толока" відбувся 22 серпня в Каневі на березі Дніпра. Презентував картину режисер Михайло Іллєнко.

Цей проєкт реалізовується Благодійним фондом "МХП - Громаді" в партнерстві з Асоціацією "Сприяння розвитку кінематографа в Україні - дивись українське!".

Зйомки фільму "Толока" Михайло Іллєнко задумав ще в 1967 році, проте ідею вдалося реалізувати лише у 2020 році. Спротив державних чиновників, влади, недостатнє фінансування - все це супроводжувало цей фільм. І лише після Революції Гідності пан Михайло зміг зняти "Толоку".

- Щодо фільму - то його ідея виникла між Бучаком і Тарасовою горою. Мій брат, Юрій Іллєнко, знімав у 1967 році фільм "Вечір на Івана Купала" і в перерві між дублями він сказав: "Дивись, ось ця хата, це не просто споруда, це стратегія виживання та незнищенності України. Яка б не була біда: чи то блискавка, чи навала, чи війна - зруйновану хату відновлять. Люди зберуть толоку і зведуть нові стіни".

Ця розповідь режисера вразила, але тоді була лише ідеєю.

- Після того мені до рук потрапив "Кобзар" і я прочитав "У тієї Катерини хата на помості". Саме цей вірш ліг в основу сюжету "Толоки". Але до 1991 року не можна було навіть мріяти знімати такий фільм, а після з'явилися технічні проблеми. Фільм "підростав" поряд із подіями, які відбувалися у нашій країні. Катерина, головна героїня, підіймає свою хату кожного разу, як підіймали мільйони українців після кожної біди, - розповідає режисер.

Директорка Благодійного фонду "МХП Громаді" Тетяна Волочай наголосила на важливості показу таких фільмів, як "Толока" для українців.

- На запрошення нашого благодійного фонду режисер особисто долучився до показу фільму в Каневі. Експерти говорять про Михайла Іллєнка те, що таких патріотичних людей, як він у країні залишилось двоє. І для мене велика честь переглянути фільм поряд із ним. До дня Незалежності ми проводимо три такі заходи в населених пунктах, де є найбільше потужностей МХП. Це Миронівка, Канів та Степанці, - говорить Тетяна Волочай.

На початку заходу на гостей чекав показ добірки короткометражних фільмів проєкту "Дивись українське", а всім охочим пропонували каремати, на яких можна було зручно розташуватися.

Також організатори закликали глядачів після перегляду фільму викласти пост зі своїми враженнями у мережу "Фейсбук" з хештегом #дивисьукраїнськезмхп. Автори трьох найкращих постів отримають подарунки.

Поділитись

Коментарі

Вгору