“Повна амуніція” для черкаського першокласника коштує від 2,5 до 5 тисяч гривень

18 серпня 2015, 12:39

01

Набір першокласника влетить в добрячу копієчку його батькам: все необхідне, починаючи від вбрання і завершуючи елементарними канцелярськими дрібничками, за останній рік сильно здорожчало. Мінімальна сума, на яку можуть розраховувати мами і тата на старті навчання – 2,5 тисяч гривень, максимум сягає 5 тисяч, пише in.ck.ua. 

Шкільна форма 

Залежно від якості та матеріалу, ціна на костюми для хлопчиків (брюки, піджак, жилет) варіюється від 500 до 1100 гривень, комплекти для дівчаток (спідничка, піджак, жилетка) дещо дорожчі – від 600 до 1200 грн. Більш дешевшим варіантом для дівчаток може стати сарафан, якщо політика школи дозволяє саме таку форму. Блузки і сорочки на ринку та в магазинах міста коштують від 200 грн.

Але зауважте, що окрім основного комплекту, необхідно запастися і додатковою парою брюк, сорочкою для хлопчаків і запасною блузкою, спідничкою чи сарафаном для дівчаток. А це ще близько 400-500 грн. До цього ж пункту витрат варто додати взуття. Дитячі туфлі в черкаських магазинах можна знайти за 300-600 гривень. Але в більшості міських шкіл вимагають змінне взуття, аби прийшовши з вулиці, дитина перевзувалася в чисту пару.

Ранець 

Обирати портфель для першокласника потрібно особливо уважно: він повинен мати жорстку ортопедичну спинку, широкі зручні лямки, важити не більше 750 грамів і мати висоту до 36 см. Враховуючи такі жорсткі критерії, виробники й продавці часто завищують вартість якісних ранців. Якщо минулого року їх можна було купити за 300-700 грн, то цьогоріч – від 400 до 1200 грн. А от ранці для дітей старших класів можна купити і за 150 гривень.

Канцелярія 

Для першачків найважливіше шкільне приладдя – зошити-прописи. Кожна школа і навіть кожен вчитель може працювати з різним методичним матеріалом, тому друковані робочі зошити найчастіше закуповують колективно, всім класом. Мінімальний набір обійдеться від 116 грн, але ця сума може бути вищою, залежно від від вимог учителя стосовно кількості зошитів.

Окрім того, варто подбати і про інше наповнення для ранцю першокласника:

 • ручка, простий олівець, гумка, лінійка (першачки їх постійно гублять, тому краще одразу подбати про запасні);
 • пенал, м’який, не металевий;
 • папка для зошитів;
 • зошити на 12 сторінок, по 5 штук в клітинку й косу лінію, обгортки для зошитів;
 • обгортки для підручників;
 • фарби акварельні, пензлики, альбом для малювання, кольорові олівці;
 • папка для трудового навчання;
 • кольоровий папір та картон;
 • пластилін та дощечка для ліплення;
 • ножиці з заокругленими кінцями;
 • клей ПВА.

Все це можна купувати окремо, шукаючи більш вигідні чи якісні варіанти, які обійдуться від 300 грн. Деякі магазини в Черкасах пропонують готові набори першокласника, які включають все необхідне. Щоправда, вони не завжди будуть дешевшими, але позбавлять батьків клопотів з пошуку всіх канцелярських дрібниць.

Нагадаємо, у Черкасах від цін на шкільних ярмарках мами хапаються за голови.

Коментарі

Вгору