Потенційний кандидат відкрив соціальний магазин у Золотоноші

05 вересня 2015, 21:34

04_09_soc_market

У місті Золотоноша з ініціативи потенційного кандидата на місцевих виборах В’ячеслава Осадчого стартувала соціальна програма «Крок назустріч». Так, було відкрито соціальний магазин для малозабезпечених верств населення. Там можна придбати продукти першої необхідності (цукор, крупи, борошно, хлібобулочні вироби, ковбаси, олію та інші) за цінами виробника. Також у рамках програми містянам безкоштовно надають юридичну допомогу. 

Про це повідомляє ОПОРА.

Покупцям магазину видають номерні картки і реєструють у своїй базі, дають фірмовий безкоштовний пакет. Крім цього, багатодітним сім’ям безкоштовно роздають пакунки з канцтоварами. Зазначимо, що ці послуги надають виключно жителям міста Золотоноша.

Зауважимо, що згідно реєстру громадських об’єднань, громадська організація від якої діє ця програма зареєстрована 25 жовтня 2013 року у с. Павлівка Вінницької області. В’ячеслав Осадчий є головою її правління.

Про наміри балотуватися до будь-якого рівня рад він поки не заявив. Проте в інформаційному бюлетені «Крок назустріч», який можна взяти у магазині, говорить: «Питання моєї участі у місцевих виборах відкрите. Якщо громада міста поставить мені таке завдання – я піду їй назустріч».

До моменту офіційної реєстрації кандидата в депутати чи реєстрації кандидата на посаду міського, сільського або селищного голови неможливо довести, що такі дії зі сторони потенційних кандидатів є передвиборною агітацією чи дії, які мають ознаки підкупу виборців чи є підкупом, які здійснюються із порушенням закону. Проте ОПОРА наголошує, що у разі реєстрації кандидата, подібні дії можна розцінювати, як політичну технологію.

Нагадаємо, що згідно п. 4 ст. 60 закону «Про місцеві вибори» передбачена заборона проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг. Відповідно до п.1, п.2 ст. 160 Кримінального кодексу України, кримінальна відповідальність за підкуп виборців – до трьох років обмеження волі.

Поділитись

Коментарі

Вгору