Посадовці відповідатимуть за відсутність інформації про прийняті земельні рішення на офіційних веб-сайтах

29 травня 2014, 17:18

 

Дніпровською екологічною прокуратурою встановлено, що у більшості випадків незаконні рішення органів державної влади та самоврядування не знаходиться у відкритому доступі на їх офіційних веб-сайтах.

Як наслідок, мають місце численні факти незаконного відчуження землі в межах прибережних захисних смуг та водоохоронних зон, про які місцевим жителям стає відомо лише після початку забудови узбережжя р. Дніпро.

Це створює значний суспільний резонанс та ускладнює прокурорське реагування на виявлені порушення у зв’язку з реєстрацією майнових прав на об’єкти нерухомості, що розташовані на цих ділянках.

Між тим, 19.04.2014 набув чинності Закон України №1170 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України "Про інформацію" та Закону України "Про доступ до публічної інформації».

Так, органи місцевого самоврядування зобов’язано оприлюднювати на своїх офіційних веб-сайтах прийняті рішення нормативно-правового та індивідуального характеру, а також проекти таких рішень, у тому числі щодо розпорядження земельними ділянками.

Одночасно обов’язок оприлюднення рішень ради покладено на секретарів сільських, селищних, міських рад.

Звертаємо увагу, що органи прокуратури уповноважені складати протоколи про адміністративні правопорушення на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування за невиконання обов’язків щодо оприлюднення інформації.

За інформацією прес-служби Дніпровської екологічної прокуратури

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору