Понад 3500 жителів Черкащини звертались по спеціалізовану психіатричну допомогу з початку року

19 червня 2024, 12:17

4 лікарні у Черкаській області надають психіатричну допомогу в стаціонарних умовах, 3 – за місцем перебування пацієнта, інформують у пресслужбі НСЗУ.

У Програмі медичних гарантій є два пакети послуг із спеціалізованої психіатричної допомоги:

  • “Психіатрична допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах”;
  • “Психіатрична допомога дорослим та дітям, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами”.

Спеціалізовану психіатричну допомогу можна отримати у 7-ми лікарнях Черкаської області: у стаціонарних умовах – в 4 закладах, за місцем перебування пацієнта – у 3 закладах. Від початку 2024 року послугами вже скористалися 3 539 мешканців Черкащини. 

«На жаль, через війну зростає кількість людей, які потребують психіатричної допомоги. Її можна отримати на амбулаторному рівні, а також у стаціонарі. Цю послугу оплачує держава, тож для пацієнта вона є безоплатною, – каже голова НСЗУ Наталія Гусак. – Водночас, щоби наблизити цей вид допомоги до людей, ще у 2021 році запрацювали мобільні мультидисциплінарні команди, які за договором з НСЗУ надають психіатричну допомогу дорослим та дітям вдома. Переважно, такі команди орієнтовані на надання допомоги пацієнтам, яких виписали після стаціонарного лікування. Таким чином, вони продовжують своє лікування, але вже у звичній домашній обстановці. Команди допомагають людям з розладами поведінки і психіки адаптуватись до життя в соціумі. І для пацієнтів ця послуга також є безоплатною. «Вхідними воротами» до отримання такої послуги може бути контакт не лише із профільним фахівцем, а й із сімейним лікарем».

Щоб звернутися до психіатра амбулаторно – направлення не обов’язкове. Звернутися до лікаря можна в поліклініку чи лікарню, яка має договір з НСЗУ та психіатра у штаті. 

Отримати безоплатно психіатричну допомогу в стаціонарі можна як за направленням лікуючого лікаря, так і у порядку самозвернення; також можливо доставлення бригадою швидкої медичної допомоги, поліцейськими або переведення з іншого медзакладу. Рішення про госпіталізацію приймає лікар-психіатр після психіатричного огляду пацієнта.

Знайти найближчий заклад з надання психіатричної допомоги, який має відповідний договір із НСЗУ можна, зателефонувавши в контакт-центр НСЗУ за номером 16-77. Або скориставшись інформаційною панеллю "Надавачі медичної допомоги за напрямом: Психологічна та психіатрична допомога". У фільтрах ліворуч оберіть область, громаду або населений пункт та вид допомоги. Ви побачите всі медичні заклади, які мають договір із НСЗУ. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору