Поляков відмовився від хабаря

09 квітня 2014, 17:18

У Національній комісії з регулювання фінансових послуг трапилась надзвичайна подія, написав журналіст Юрій Бутусов у Facebook.

Вчора записав дуже цікаве інтерв'ю з в.о. глави Нацкомісії з регулювання фінансових послуг Максимом Поляковим - його призначили в НКФП.

Ось невеликий фрагмент з його розповіді, який видався мені по-своєму маленькою сенсацією.

"Вранці в п'ятницю після рішення Кабміну до мене на прийом терміново попросився голова українського представництва польського акціонерного банку "Загальна ощадна каса" Роман Маслюк. Це не був час для прийому, але оскільки людина приїхала у справі, я не міг її не прийняти.

Роман попросив, щоб ми залишилися наодинці і виклав суть справи. Польський банк збирається інвестувати в Україну 500 мільйонів гривень. Вони залучають ці кошти у вигляді збільшення статутного капіталу. У разі збільшення статутного капіталу банку більш ніж на 10% - це рішення погоджує наша комісія.

Роман сказав: "Ми знаємо, скільки часу вимагає узгодження в комісії, але проекти в Україні нам треба профінансувати якомога швидше, а у нас немає двох-трьох місяців на розкачку. Тому для прискорення питання пропоную наступне ..

Він взяв аркуш паперу і мовчки написав на ньому цифру 100 000. Я відповів йому так: "Шановний Романе, я як голова Нацкомісії безмірно вдячний вам від імені українського народу за те, що ви в такий важкий для нас час прийняли рішення про інвестиції в Україну.  Ваші папери будуть підписані сьогодні до кінця дня, і я можу сам підвезти їх вам в офіс.

Але у мене три умови: 1. Щоб більше ніколи в стінах Нацкомісії з цінних паперів ви не писали нікому ніяких цифр. 2. Щоб ви розповіли про це всім своїм діловим партнерам в Україні і в Польщі. 3. Якщо наступного разу хто-небудь з державних службовців - не важливо де і не важливо хто буде тягнути час і натякати вам на хабар, телефонуйте на мою пряму телефону лінію - я зроблю все, щоб ця людина не працював на державній службі".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору