Лега переконує, що його вже “пролюстрували” у ЧДТУ

09 квітня 2014, 17:15

Екс-ректор Черкаського державного технологічного університету Юрій Лега запевняє, що вже пройшов люстрацію перед студентами вузу та люстраційним комітетом, створеним на базі університету. Проте у Громадського люстраційного комітету до колишнього керівника вузу залишається ще багато запитань. І він досі фігурує у списку люстрованих, складеному на початку діяльності комітету. Щоправда, нині у Громадському люстраційному комітеті чекають на законодавче підґрунтя своєї діяльності - прийняття відповідного закону про люстрацію.

- Я вже проходив люстрацію перед студентами ЧДТУ та люстраційним комітетом. Я вважаю, що обов'язково потрібно про це розповідати, адже я був членом Партії регіонів. Я усе робив для колективу, моя діяльність була направлена на роботу для людей. Моя партія - це Україна, - зазначив Юрій Лега.

За його словами, люстрація проходила протягом двох годин у формі "запитання-відповідь".

- Студенти та представники комітету ставили мені запитання, які їх цікавили, і я надавав їм відповіді, - розповів екс-ректор.

Чому попри існування у місті Громадського люстраційного комітету у вузі було створено окремий комітет, Юрій Лега не знає. Говорить, що це питання не до нього. Але він за необхідності готовий пройти люстрацію і в Громадському комітеті.

- Я готовий був би пройти люстрацію в Громадському комітеті, якщо це потрібно. Проте поки таких пропозицій не було, - підкреслив колишній ректор вузу.

Тим часом, у Громадському люстраційному комітеті очікують ухвалення закону "Про люстрацію", аби мати законодавчу базу та чіткі принципи роботи.

- Як ректор ЧНУ Анатолій Кузьмінський, так і ректор ЧДТУ Юрій Лега входили до переліку 249 осіб у люстраційному списку, у зв'язку з організацією штучно створених мітингів студентів на підтримку Партії регіонів, - розповів представник "Правого сектору" в Громадському люстраційному комітеті Святослав Запорожець. - Ми не можемо стверджувати, що пан Лега пройшов люстрацію, оскільки у нас до нього залишаються запитання, на які він так і не дав чіткої відповіді. Ми чекаємо затвердження закону "Про люстрацію", щоб детальніше перевірити цю особу.

Нагадуємо, що нині у ЧДТУ триває передвиборча кампанія. У травні вуз має вчергове визначитись, хто ним керуватиме. Юрій Лега, який керував ЧДТУ 15 років поспіль, претендує на те, аби знову обійняти цю посаду.

Вгору