“Вбивство черкаського ІТ-шника”: поліція вийшла на слід кілерів? (документи)

04 червня 2020, 20:04

фото тематичне

Підприємця з Черкас - Андрія Заканича, було вбито 18 вересня 2019-го. Чоловік помер від вогнепального поранення у салоні свого авто. Слідчі поліції, які розслідують вбивство ІТ-шника, встановили скільки було нападників та деякі обставини події. Це стало відомо з численних ухвал по цій справі, які розміщені у відкритому доступі на Єдиному державному реєстрі судових рішень.

фото з мережі

Як відомо, 18 вересня минулого року в мікрорайоні "Митниця", за адресою Гагаріна, 77 в автівці застрелили Андрія Заканича. Тіло виявили о 23-ій годині в автомобілі, що був припаркований біля багатоповерхівки на вулиці Гагаріна. Чоловік був зареєстрований як підприємець в галузі ІТ-технологій.

Причина смерті та дані про кілерів

В ухвалі Соснівського районного суду Черкас від 12-го листопада йдеться про те, що експертизою встановлена причина смерті підприємця - гостра крововтрата та проникаюче вогнепальне поранення грудної клітки з ушкодженням серця. 

скріншот із ЄДРСР

- Згідно висновку судово-балістичної експертизи куля, що була вилучена з трупа та направлена на експертизу являється частиною боєприпасу до нарізної вогнепальної зброї. Даний предмет є кулею із свинцевим осердям 7,62 мм патрону до пістолету зразка 1930-33 років конструкції Токарева (ТТ) промислового виробництва, - йдеться в документі.

скріншот із ЄДРСР

Ще в одному судовому документі зазначено: під час першочергових слідчо-оперативних заходів, аналізом відео та показами свідків було встановлено, що ймовірні вбивці в момент скоєння злочину мали на обличчі медичні маски.

Версії вбивства

Серед версій, за що саме був вбитий черкаський ІТ-підприємець, слідство визначає його професійну діяльність та борг, який з нього вимагали невідомі особи.

скріншот із ЄДРСР

В ухвалі згаданого суду зазначається, що в ході розслідування цивільна дружина загиблого повідомила поліції про вимагання значних коштів від її чоловіка незадовго до його смерті.

- Потерпіла повідомила, що її цивільний чоловік близько 2016-2017 році був працевлаштований на фірмі «Моребіс ЧР». Дана компанія займається аутсорсингом в сфері комп'ютерного програмування. Загиблий перебував на посаді технічного директора, в обов`язки якого входили контроль розробки ряду проектів. Дана фірма заключила контракт з американською продуктовою іноземною фірмою IT-компанією з інноваційним продуктом в медичній сфері “Health Precision”. Однак умови договору у визначений контрактом строк фірма “Моребіс ЧР” не виконала, у зв`язку з чим дана компанія розірвала контракт. Після даного факту ОСОБА_2 (Андрій Заканич - ред.) звільнився з роботи та заснував свою фірму, до якої перейшли частина працівників з минулої роботи, - йдеться в документі. 

У своїх поданнях слідчі зазначають, що після чого він уклав договір з “Health Precision” з метою завершення вищевказаного проекту. У зв`язку з чим між керівником згаданого підприємства та Заканичем виник конфлікт. Після цього на адресу ІТ-шника і його цивільної дружини почали надходити вимоги про повернення недоотриманої вигоди ПП “Моребіс ЧР” з погрозами щодо їхнього життя та здоров`я з вимогою сплатити гроші в сумі 79500 $.

скріншот із ЄДРСР

Слідчі зазначають, що в ході досудового розслідування кримінального провадження було допитано працівників “Моребіса”, які повідомили, що загиблий неодноразово їздив до США з метою урегулювання питань, що виникали в процесі роботи з фірмою “Health Precision”, яка фінансувала діяльність мережі фірм “МОРЕБІС” на території України та був впливовим керівником.

- З приводу можливих погроз, які надходили загиблому, свідки, а саме працівники офісу можуть повідомити наступне, що ОСОБА_4(Андрій Заканич - ред.) розповідав, що в період часу з літа 2018 року, йому та його цивільній дружині Лук`яновій Анні з невідомого номеру почали надходити смс повідомлення від невідомої особи з погрозами. З його слів погрози виражались у тому, що у них вимагали повернення грошових коштів у сумі 80-90 тисяч доларів. Дані погрози продовжувались протягом тривалого часу в Інтернет мережі та по мобільному телефону.

Які речові докази знайшли слідчі?

Журналісти “Про все” вже писали про перебіг розслідування цієї справи.

Зокрема в матеріалі нашого журналіста, від 4-го жовтня було вказано, що у низці ухвал слідчого-судді йдеться про надання слідчим черкаської поліції дозволів на тимчасовий доступ до речей і документів, які можуть містити відомості про причетність визначеного кола осіб до вбивства черкаського ІТ-шника.

Тоді суд задовольнив клопотання слідчих й надав їм доступ до відомостей про телефонні дзвінки самого загиблого, його колег, які працювали разом з ним та цивільної дружини. Окрім цього, в інших ухвалах слідчі поліції просили надати їм інформацію про телефонні з'єднання, повідомлення та пересування колишнього колеги загиблого. В клопотаннях слідчі зазначали, що вказана особа мала конфлікт із Заканичем на грунті професійних відносин.

Перевіряли правохоронці і телефонні з'єднання в період з першого по 19-те вересня цього року за декількома адресами в місті Львів. Таким чином поліція перевіряла версію причетності його бізнес-партнерів до вбивства.

Далі, якщо звернутися до ухвал суду по цій справі,  стає відомо, що правоохоронцям таки вдалось вилучити речові докази. Вказані речі, на думку слідчих, можуть містити інформацію, яка має значення для розслідування вказаного кримінального правопорушення.

Як стало відомо, черкаські поліцейські 7-го листопада минулого року провели одночасно три обшуки на території Львівської області. В ході цих заходів їм вдалось вилучити речі,  якими користувалися чи могли користуватися ймовірні вбивці черкаського підприємця.

  • Так в ході обшуку квартири (адреса проведення не зазначена - ред.), проведеного на підставі ухвали суду було виявлено та вилучено: дві рації, три перуки, набір накладних вус, накладна борода та брови, три балаклави чорного кольору, гольф чорного кольору та резинову маску. Вилучені речі визнані речовим доказом по вказаному кримінальному провадженні.

скріншот із ЄДРСР

  • Того ж дня, у ході обшуку автомобіля, «Renault Kangoo» (адреса проведення не зазначена - ред.), де було виявлено та вилучено: два картузи та кепка темного кольору, аркуш формату А-4 з рукописним текстом, які також були визнані речовими доказами по справі.

скріншот із ЄДРСР

  • На завершення,  слідчими був проведений обшук квартири, де проживає особа, яка могла бути причетною до вбивства Андрія Заканича. В ході обшуку, було виявлено та вилучено: газовий балончик, записник, маска чорного кольору, дві рогатки, рація «Motorolla, навушники, металеві кульки, фотоапарат «Sony», які визнані речовим доказом по вказаному кримінальному провадженні.

скріншот із ЄДРСР

Додаткові деталі розслідування

На початку травня 2020-го року на ресурсі ЄДРСР було опубліковано ухвалу, в якій Соснівський райсуд Черкас розглядав скаргу львів'янки, у квартирі якої був проведений обшук.

скріншот із ЄДРСР

Жінка скаржилась на те, що в її житлі обшук був проведений безпідставно.

- Надуманою підставою для такого обшуку було визначено нібито той факт, що у її квартирі за вказаною адресою проживає гр. ОСОБА_2 (ймовірно особа, що може бути причетна до вбивства Заканича - ред.). Проте категорично заявляє, що у вказаній квартирі вказаний чоловік не проживає, а він просто її знайомий, - йдеться у скарзі жінки. - Вказаним обшуком були вилучені особисті предмети дітей та її майно, що не могли мати ніякого відношення до жодних кримінальних злочинів, проте вони огульно були вилучені, напевно для того щоб виправдати затрати на відрядження цілої роти працівників поліції, які очевидно дороговартісно та затратно прибули до Львова з міста Черкаси через всю Україну. 

У своїй скарзі жінка категорично заявляє, що ні вона сама, ні її діти - не мають ніякого відношення до будь-якої діяльності та життя гр. ОСОБА_2(ймовірно особа, що може бути причетна до вбивства Заканича - ред.).

скріншот із ЄДРСР

В цьому ж документі вказано, що метою обшуку був пошук прямих речових доказів по справі: пістолету ТТ, планшетів, телефонів, комп`ютерної техніки, системних блоків, сім карток, флеш накопичувачів, оптичних носіїв, за допомогою яких могла здійснюватися переписка щодо погроз загиблому та переписка щодо замовного вбивства, виявлення фото вбитого та його цивільної дружини, топографічних карт Черкаського району та м. Черкаси з можливими схемами та маршрутами руху злочинців та потерпілого, виявлення медичних масок та чеків про купівлю медичних масок в мережі аптек, виявлення квитків на потяги чи автобуси по маршруту руху м. Львів - м. Київ м. Черкаси та в зворотному напрямку, що матимуть значення для розкриття даного кримінального правопорушення.

В той же час, від органів Нацполіції не надходило інформації про розкриття даного злочину чи оголошення підозри причетним до цього вбивства, або ж прямим виконавцям. 

Далі буде...

Підготував Олександр Носенко

Коментарі

Вгору