“Почали опівночі” – черкащани святкують Водохреще

19 січня 2018, 22:49

Черкащани почали купатися у Дніпрі на Водохреще опівночі, пише gazeta.ua.

Цього року людей було більше, ніж минулого, говорить керівник "Черкаського Клубу Довгожителів" Олександр Толбатов. - Розчистили ополонку. Зробили її трішки ширшою і довшою, ніж зазвичай. Людей багато, але всім є місце. У минулому році починали о півночі і закінчували так само. Думаю, те ж саме буде і сьогодні.

Звичний хрест із льоду, який традиційно виставляють на водоймі, цього року зробити не вдалось - занадто тонкий лід на Дніпрі. Біля ополонки поблизу річкового вокзалу в Черкасах чергують більше 10 поліцейських та стільки ж рятувальників.

- Десь за тиждень до Водохреща намагаюсь починати окунатись у воду. Перший раз був незабутнім — років 9 тому. Тоді було 30 градусів морозу. Довго вагався, чи варто заходити у воду. Переборов себе, зайшов. З тих пір нічого не страшно", - розповідає отець Олександр. Сьогодні проводив освячення води з 6-00 до 7-00.

Пенсіонер Олександр Смірнов занурюється у крижану воду не тільки на Водохреща.

- Почав купатись 20 років тому. Тоді 2 листопада побачив, як люди купаються у Дніпрі. Думаю: треба і собі спробувати. Занурився, вийшов з води і відчув - це те, що треба. Тіло розігрілось, відчув кожну свою клітиночку. До цього довго хворів, часто лежав у лікарні з хворою спиною.

Вгору