Планували нагодувати протермінованими продуктами: у Будищенському інтернаті знайшли порушення прав підопічних

13 лютого 2024, 16:07

Громадські фахівці з моніторингу Людмила Проценко та Андрій Біньковський відвідали комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг» Будищенської сільської ради, що в селі Лозівок. Під час візиту фахівці знайшли ряд порушень, зокрема, прав людини.

Підопічні проживають в одноповерховій будівлі, вхід до якої обладнали пандусом. На момент відвідування в закладі перебувало 23 людини, з яких – 17 жінок та 6 чоловіків, та 7 з яких – люди з інвалідністю. Візитери встановили, що 11 людей знаходяться у закладі на платній основі, сплачуючи до Будищенської територіальної громади 10 200 грн на місяць (ліжкові хворі) та 9600 грн (особи, здатні до самообслуговування).

Фахівці встановили, що адміністрація Центру забезпечує побутові умови на достатньому рівні. Підопічні мають можливість вільно користуватися особистими речами та власними коштами.

Під час особистого спілкування скарг на неналежне поводження підопічні не висловлювали.

Водночас у приміщенні кухні виявлені продукти харчування із закінченим терміном придатності, які планувалося використати для приготування їжі підопічним. Після втручання ці продукти знищили.

Житлові кімнати та інші приміщення закладу перебувають у неналежному санітарному стані, оскільки вкриті пліснявою, що становить небезпеку для здоров’я підопічних.

У Центрі також не дотримують право на приватність та повагу до людської гідності: відсутні медичні ширми в житлових кімнатах для проведення гігієнічних процедур ліжковим хворим, а в туалетних кімнатах відсутні двері.

Окрім цього, в Центрі не повністю забезпечені умови доступності для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення - наявні високі пороги, які перешкоджають вільному пересуванню осіб похилого віку.

У житлових кімнатах закладу не дотримано норм житлової площі з розрахунку на одного підопічного.

Під час відвідування виявлено й інші порушення прав і свобод підопічних інтернату, з метою усунення яких до компетентних органів будуть скеровані відповідні ініціативні листи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

За інформацією пресслужби Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

А :

Чи буде притягнене до адміністративної відповідальності керівництво закладу?Чи знущання над людьми,які з тих чи інших причин не можуть себе захистити,це норма в сучасному суспільстві?За перебування в закладі сплачувалися величезні кошти,а послуги,по суті,не надавалися.Це правопорушення?Яка ж ганьба знущатися над безпомічними.То дитячий інтернат в Золотоніському районі,тепер цей комунальний заклад…Шкода,що жодна служба та жоден чиновник не понесли і не понесуть відповідальності.Прикро.

Вгору