Тетяна Єщенко PR-менеджер, медіаексперт, публіцист, керівник відділу комунікацій консалтингового агентства GOLUBi Group

План Уряду на 2016 рік: документ ні про що, як «дорожня карта» країни, яка йде невідомо куди

15 березня 2016, 17:26

Людоньки, ви читали План дій Уряду на 2016 рік? Почитайте. Не пошкодуєте. 348 сторінок. Зверніть увагу на графу «РЕЗУЛЬТАТ».

За такий action plan, клієнт (роботодавець) послав би підрядника під три чорти!

Найрозповсюдженіший термін (і параметр виконання результату) в урядовому Плані дій – «визначення шляхів». Тобто, останні 2 роки (відколи Яценюк глава Уряду) шлях був не визначеним. А за підсумками 2016 року його нарешті визначать! Прогрес!!!

Як ми можемо говорити про сучасність і розвиток, коли цілі Плану дій тхнуть гнилим «совком»? Як-от «набуття спроможності», «посилення прозорості»… Де конкретика?

«Створення умов», «створення передумов» - це одне і те ж саме, чи щось різне?

«Визначення чітких механізмів, «створення чітких передумов»… Значить, механізми нечіткі! От у чому мабуть вся проблема.

Результат у вигляді «створення інституційного механізму впровадження реформи державного управління» - це взагалі що? Тобто, за 2016 рік створять «інституційний механізм». А яка ж буде реформа? І коли впровадження?

Ну і звісно, Урядом очікується результат в вигляді «отримання фінансової допомоги від ЄС». В тому числі, і на «стимулюючі виплати держслужбовцям», які цілий рік «визначатимуть шляхи», створюватимуть «чіткий механізм», купу звичайних «передумов» і просто «чітких передумов». Оце так попрацюють!!!!! Ну а щедрий ЄС (якому нема куди гроші дівати) і ми з вами (хто економічно живий і ще може платити податки), це профінансуємо.

Ну, кілька пунктів точно виконають – де є хоч якісь цифри. Скажімо, де індикатором результату є «зменшення кількості питань, які розглядаються на засіданнях Кабінету Міністрів України, не менше ніж на 15%», та «зменшення кількості державних посад на 20%». Уже уявляю навіть як це буде!

А ви знаєте, як виглядатиме виконання цього плану дій? Його розішлють на обласні держадміністрації. Ті – роздадуть доручення на свої управління, спустять цінні вказівки на районні адміністрації і міста. Профільні управління-відділи (особливо ті, що типу розвивають економіку та бізнес) смикнуть нібито підвідомчих – підприємства та бізнесменів, на предмет, чи є хто живий. І чи поліпшилось щось десь. Ті, хто живий, або пошлють, або щось черкнуть (перефразувавши літературною мовою крик душі «відстаньте ж від нас!»).

А коли настане термін звітування про стан виконання Плану дій Уряду-2016, в адміністраціях обкладуться статистикою, та душевними відповідями нібито підвідомчих економічно живих  підприємств, аграріїв, бізнесменів. Які працюють самі на себе, і давно звикли ні в чому не покладатися на владу. Але ж влада досі вдає, ніби кимось керує, і від чиновницького розчерку пера десь піднімуться надої та підвищиться врожайність зернових… А фактично, в адміністраціях зберуть інформацію, за нічку зліплять «из того что было» товстелезний трактат про «покращення» (сторінок на 300!) і пошлють в Київ на Грушевського. А в Кабміні теж закипить робота – чиновники обкладуться отими трактатами, звірять, порахують, підсумують. Дадуть «звіздюлів» деяким ОДА. І винесуть на розгляд ще товстіший документ – як класно виконується План дій Уряду. І це буде вся робота влади!!!

…А чи знято з контролю адміністрацій виконання пунктів програми Януковича «Україна для людей»? Ой, щось не впевнена! Бо кілька місяців випадково пропрацювавши чиновником в епоху «злочинної влади», підписувала звіти про виконання ще «ющенківських» програм! Стан виконання яких залишався на контролі Уряду Азарова (!!!). На практиці, це примушувало апарат облдержадміністрації мінімум раз на квартал направляти товстелезні звіти на Кабмін. В моніторингу про стан виконання – понад 90 параметрів. І слухняні службовці, як оті бджілки, нахиливши голови над таблицями, виписували і виписували. Геть не впевнені, що в Кабміні Азарова це вичитуватимуть. А робили так - просто тому, що ТАК ТРЕБА!!! За невиконання доручень, які перебувають на контролі, давали прочухана на планірках, і виносили догани. І зараз буде те ж саме! Маразм, імітація бурхливої діяльності і марнотратство на всіх рівнях.

…Коли не знаєш куди йти, будь-яка дорога приведе не туди, казав Сенека. Коли дорога суцільний тунель, у якому немає світла, виникає питання – а чи тунель це взагалі? Чи щось інше – темне та глибоке? Саме тут ми і перебуваємо останні 25 років. Сумно!...

Всі тексти автора

Коментарі

Юрій сказав:

Підтримую автора на 100%.

Володимир сказав:

“В этой компании на каждого дурака приходилось по два умных, так-что силы были примерно равными…”Текст коментаря

Вгору