Після пікету біля стін ОДА губернатор по телефону сказав писати заяву на звільнення чиновнику

27 березня 2014, 10:09

Днями близько 80 працівників Смілянського підприємства НВ ПП «ДАК-Електропром» пікетували податкову адміністрацію та облдержадміністрацію. Своїм пікетом вони намагалися привернути увагу нової влади до фактичного знищення їх підприємства, пише "Кропива".

Підприємство спеціалізується на ремонті електродвигунів різних видів та забезпечує своїми послугами «Укрзалізницю», однак може бути корисним і для оборонної сфери, дивлячись на сьогоднішню ситуацію в країні.

15 років ми працюємо в Смілі, в нас працює 80 осіб. Основна наша робота – ремонт електричних двигунів, будь-якої конфігурації, конструкції. Основний замовник у нас – це «Укрзалізниця», тобто всі тепловози, які їздять, на кожному з них є до 16 електромоторів, це генераторні, і помпові, і тягові двигуни. Все це ми ремонтуємо. Це одне з небагатьох уцілілих ремонтних підприємств. Ви знаєте, що зараз на українській землі стоїть агресор, не виключено що може в будь-який час наступити війна, а ми якраз те підприємство, яке працюватиме і на оборонний комплекс. Тобто двигуни, які ми обслуговуємо, є і на БТР і танках, все це ми можемо ремонтувати, - розповідає заступник директора з комерційних питань Ярослав Шаблій.

Суть проблеми в тому, що підприємство системно доводила до краху минула влада, а сьогодні вже і нинішня.

- Вже чотири роки податкова інспекція знищує наше підприємство. Це надумані акти перевірок, це безпідставні перевірки. Приходять 10 хвилин роблять перевірку і висують 170, 250 тис. штрафу. Останній раз 2,5 млн. грн. штрафу. Ви розумієте, що ці гроші десь треба взяти, їх треба заробити. Основна претензія наступна – те, що у наших постачальників, які постачають нам матеріали є якісь проблеми. І от, наприклад, підприємство, з яким ми працювали у нього немає складів, - значить, на думку податкової, всі наші угоди були фіктивні. Тобто ніхто не дивиться на кінцевий результат, що тепловози їздять з нашими двигунами і претензій до нас нема. Вони вважають, якщо по-нашому постачальнику була якась проблема, то значить ми фіктивна фірма, - продовжує розповідати Ярослав Шаблій.

За словами протестувальників, вже за нової влади тиск продовжується.

- Чотири роки вони нас гнобили, а на сьогоднішній день залишилися ті самі керівники, залишився Сергій Вінник, який займався нами, начальники податкової міліції - вони залишилися. Більше того, сьогодні вони активізували свою роботу, хочуть показати, як вони служать новій владі, і всім нашим клієнтам повідсилали листи, щоб вони не мали з нами справ, не сплачували за виготовлену продукцію, так як ми фіктивна фірма, - обурюється Шаблій.

Результатом пікету стала зустріч з представників підприємства з губернатором, який прямо з кабінету позвонив Сергію Віннику (начальник слідчого управління податкової в Черкаській області) і сказав тому писати заяву на звільнення, а також дав доручення прокуратурі розібратися у цій справі.

- Нас почули в адміністрації, була зустріч з Ткаченком, при нас він подзвонив Віннику і сказав писати заяву, тому що це не перший вже випадок, коли на тебе жаліються підприємства. І пообіцяв нам його зняти. Також він пообіцяв дити доручення прокуратурі перевірити факти блокування роботи підприємства. - підсумував Ярослав Шаблій.

Натомість у податковій заявляють – підприємство не платить податки. І в свою чергу скаржаться на відсутність діалогу в правовому полі.

- Відкрито кримінальне провадження по факту ухилення від сплати податків. Скрутна ситуація на підприємстві склалася через злочинні дії директора. Ми запропонували трудовому колективу сісти, подивитися документи, показати їм доказову базу, є підставою для порушення кримінального провадження, акти перевірок. Дійсно, є всі підстави для розслідування кримінального провадження. На жаль, колектив не хоче нас слухати. Лунають лише популістські заяви директора і його заступників. Ніякого діалогу в правовому полі не відбувається, – зазначають в оперативному управлінні Головного управління Міністерства доходів і зборів у Черкаській області.

Марина сказав:

А що, голова ОДА вже має право звільняти чи призначати начальника податкової чи будь-кого іншого в області, окрім ОДА? Він що тут Бог Черкаської області.

Вгору