Пішоходів змусять відшкодовувути збитки власникам авто в разі аварії

12 грудня 2019, 16:35

Відтепер пішохід, який потрапив під машину, буде зобов'язаний сплатити за ремонт авто, якщо суд доведе що водій не порушив ПДР. Верховний Суд ухвалив постанову, яка скасовує правило "пішохід завжди правий".

16 грудня 2015 року в Житомирі сталася ДТП. "Toyota Land Cruiser 200" збив пішохода, який раптово вибіг на дорогу. Вимагаючи відшкодувати пошкодження машині, її власник подав у суд на збитого пішохода. Той визнав, що водій "не мав технічної можливості уникнути наїзду в даній дорожній обстановці" і присудив сплатити більше 110 тис. грн майнової шкоди.

Пішохід подав на апеляцію, але це йому не допомогло. Зрештою справа дійшла до Верховного Суду України. Він виніс своє рішення кілька днів тому. Справу пішохід програв. А разом з ним і всі пішоходи України, оскільки було створено не лише прецедент, а й вийшла Постанова Верховного Суду "Щодо цивільно-правової відповідальності винного у ДТП пішохода за майнову шкоду, спричинену пошкодженням автомобіля".

- Таким чином, з урахуванням наявності у діях пішохода вини щодо порушення ПДР, внаслідок яких (причинно-наслідковий зв`язок) іншим учасникам дорожнього руху було завдано майнову або моральну шкоду, пішохід має нести цивільно-правову відповідальність щодо відшкодування шкоди на загальних підставах, зокрема, застосовуючи положення статті 1166 ЦК України - ідеться в постанові.

Оскільки рішення Верховного Суду є найголовнішими в Україні, ними користуватимуться і судові інстанції нижчого порядку.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору