Підсумки АТО на сході за 21 липня

22 липня 2014, 08:55

За підсумками 21 липня.

З невтішного:

1. У справі зі збитим «Боїнгом» Москва та її ручні бойовички продовжують поводитися, як дрібний кишеньковий злодій, якого впіймали за руку та доправили до відділення міліції. Лавірування, брехливість та підлість – візитна картка Кремля.

Путін, надриваючись, закликає до «міжнародного розслідування», а в той же час керовані ним терористи не пускають міжнародних експертів до місця трагедії, всіляко перешкоджають їх роботі, крадуть докази і не збираються віддавати «чорні скриньки» - доки над ними не почаклували спеці із російських спецслужб.

Одночасно російське Міноборони ліпить свої звичні дурниці. Мовби за «Боїнгом» гнався український бойовий літак, а у цей час на землі (на контрольованій бойовиками території) яблуку нікуди було впасти від українських «Буків». Так і згубили прокляті українські військовці пасажирський літак – стріляли із землі залпами, а в повітрі добивали авіацією. Нащо це їм – велика таємниця.

Коли б Росія просто заявила, що не передавала ЗРК терористам, можна було б посперечатися. Але ж Генштаб ЗС РФ заявив: мовби, ми «не передавали ЗРК «Бук», так само, як і інше озброєння та військову техніку». І тут все очевидно – беручи до уваги, що Донбас по вінця набитий озброєннями, що прибули з РФ.

… Я впевнений, що коли б Москва не так хвацько і відверто брехала, можливо, хтось у африканській савані, або поселенні папуасів Нової Гвінеї, дивись, і повірив би у її непричетність. Але Путін робить все можливе й неможливе, щоб ні у кого не залишилося сумнівів, хто саме вбив 300 мирних громадян у небі над Донбасом.

2. Все більша кількість країн пов’язує теракт у небі над Донбасом саме з Росією та бойовиками. Можемо сподіватися, що заклик Києва почують у світі, та «ЛНР» і «ДНР» визнають терористичними організаціями далеко за межами нашої країни. А Росію – спонсором тероризму (хоч, власне, це країна-терорист).

Погано те, що це прозріння далося світу ціною такої великої кількості жертв…

3. Під невблаганним тиском сил АТО терористи не зупиняються ні перед чим, аби лише втримати ініціативу. Жертви серед мирного населення їх зовсім не бентежить – навпаки, саме населення стає заручником цієї агонії.

Сьогодні російські ЗМІ розповсюдили заяву «командира» бойовиків Гіркіна-Стрєлкова: «У Дзержинську продовжується бій. Центр міста рознесено залпами «Градів» та «Ураганів», там суцільні пожежі (думається, Тимчук вже пише про те, як «місто обстрілюють терористи»)».

Але мені нічого не довелося писати. У Сітці з’явилося відео, на якому бойовички самого Гіркіна, на контрольованій ними території, з «Градів» обстрілюють мирне місто – щоправда, не Дзержинськ з населенням 87 тис. осіб, а Донецьк з мільйоном мешканців. (http://novosti.dn.ua/details/230286/)

На злодії шапка горить. Але мирним мешканцям від того не легше.

З доброго:

1. Дзержинськ, Рубіжне, Соледар… Кількість населених пунктів, звільнених від бойовиків, невблаганно росте з кожним днем. Вожачки терористів тільки встигають вистрибувати у вікна своїх «штабів» та давати драла перед нашою наступаючою армією.

Насправді, кожен квадратний кілометр звільненої території дається силам АТО дуже нелегко – аж занадто вже багато там озброєння та найманців кинула на Донбас Росія. Однак, стала вимальовуватися стратегічна картина у зоні дій АТО, що однозначно складується на нашу користь.

У ній три слабких ланки. Це Луганськ та Донецьк (як великі населені пункти, де бойові дії надзвичайно ускладнені), також конче складними залишаються обставини у районі дії нашого угрупування вздовж держкордону в Донецькій області.

Але ми наступаємо, звільняючи нашу землю від російської та проросійської мерзоти. І це головне.

2. Москва вже може на власній шкурі відчути наслідки своєї політики. Російський фондовий ринок валиться шостий день поспіль. Акції російських компаній знецінюються, інвеститори виводять з Росії гроші. Акції «Газпрому» впали сьогодні на 2,4%.

Аналітики Bloomberg відзначили, що ризик дефолту стає для РФ реальним у випадку введення третього рівня санкцій проти Москви.

Можемо пообіцяти, що плакати ми точно не будемо.

3. Бійці батальйону «Айдар» упіймали на Донбасі одного з помічників міністра оборони відтятої раніше Путіним Південної Осетії Т.Єналдієва.

Ясний день, Єналдієв взявся стверджувати, що потрапив в Україну випадково, у бойових діях участі не брав, найманцями не керував, автомат в руках виявився помилково (невідомий перехожий вклав в руки), мамою присягаюся.

Такі захоплені кадри – яскраве свідоцтво того, що Путін збирає найманців по всіх закутках своєї гнилої недоробленої імперії. Найманець-кавказець, який топить у крові Україну – ось втілення випестуваного Москвою «руського міра». Цей образ повинна бачити і усвідомлювати кожна людина.

Дмитро Тимчук, ІС

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору