В пам’ять про померлих: підбірка фільмів про Голодомор, які можуть переглянути черкащани

27 листопада 2021, 18:30

Вшанування пам’яті жертв Голодомору цьогоріч відбуватиметься в умовах карантинних обмежень. Але навіть удома черкащани могли приєднатися до колективної жалоби за знищеними українцями, запаливши свічку пам’яті у вікні 27 листопада о 16:00.

Про Голодомор-геноцид було знято багато фільмів. Черкащани можуть переглянути кінострічки про життя українців у голодні роки.

Ціна правди (2019)

Художній фільм польської режисерки Аґнєшки Голланд. 1933 рік. Журналіст та молодий радник британського прем'єр-міністра Ґарет Джонс приїжджає до Москви, щоб взяти інтерв'ю у Сталіна. Також йому пече питання, звідки Союз бере ресурси, в той час, як світ охоплений кризою…

Гіркі жнива (2016)

Перша англомовна художня кінокартина про Голодомор виробництва Канади. У центрі картини – непроста історія кохання Юрія і Наталії на тлі сталінського терору, репресій, голоду і боротьби за виживання. «Поводир» (2014)Український історичний драматичний фільм режисера і сценариста Олеся Саніна.

Події фільму відбуваються у 1932-1933-х роках в УСРР. Американський інженер Майкл Шемрок разом зі своїм десятирічним сином Пітером приїздить до Харкова працювати іноземним спеціалістом. Випадково до рук Шемрока потрапляють секретні документи про заплановане радянською владою масове вилучення продовольства та репресії. Майкла вбивають спецслужбовці, а його синові тепер треба вижити…

Маленьке життя (2008)

Художній фільм став режисерським дебютом письменника та сценариста Олександра Жовни. Голодної зими 1932–1933 років у маленького Пилипка помирає мати. Дитину рятують два ченці, які забирають його до себе в монастир. Там він вчиться писати ікони…

Червоне намисто (2016)

Короткометражний художній фільм, сюжет якого базується на реальній історії семирічної дівчинки Антоніни, яка пережила недитяче випробування голодом у 1932 – 1933 роках. Фільм зняла внучка Антоніни Тетяна Кондрашевська. Можна переглядати з дітьми.

Голод-33 (1991)

Художній фільм режисера Олеся Янчука, знятий за мотивами повісті Василя Барки «Жовтий князь». У центрі сюжету кінострічки — звичайна селянська сім’я — діти, батько та дружина і їхня стара мати, яка незабаром почала відчувати перші втрати… Страждання звичайної української родини глядач побачить очима голодної дитини.

Живі (2008)

Документальний фільм режисера Сергія Буковського. Вони були дітьми, коли у їх батьків одібрали все. Українських селян, що жили та працювали на найродючіших у світі ґрунтах, було віддано на поталу голоду й повільної смерті… Лише тепер ці люди оповідають про пережите. Про те, як їх батьків погнали у «світле майбуття». Як забирали останнє. Як вимирали села. Як вони лишилися жити…

Її хліб насущний (2015)

Короткометражний документальний фільм режисера В’ячеслава Бігуна. Випікаючи хліб, 95-річна Лідія, уродженка Херсона, пригадує свою складну молодість: вона розкриває секрети свого життя та розповідає, як пережила Голодомор 1932–1933 років.

За інформацією пресслужби Музею Голодомору

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору