На Черкащині люди частіше почали красти деревину з лісу

26 липня 2022, 10:07

Черкащани цього року стали частіше красти дерева з лісів. Кількість зафіксованих випадків збільшилась майже удвічі, ніж минулоріч.

Аби законно можна було взяти дерево з лісу, при собі необхідно мати лісорубний квиток.

"Згідно Лісового кодексу України виключне право на заготівлю деревини має постійний лісокористувач, - розповідає для "Про все" начальник відділу лісового господарства Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Валентин Швець. - Законно заготівлю деревини можна проводити лише за наявності виданого у відповідному порядку лісокористувачу спеціального дозволу - лісорубного квитка. На визначених ділянках можуть використовуватися лише ті лісові ресурси й лише в тому об'ємі, що передбачені виданим спеціальним дозволом. Тому не важливо: сухостійні, зломи, живі дерева або частини дерев людина буде заготовляти на дрова чи для інших власних потреб, якщо немає лісорубного квитка - це порушення лісового законодавства та вважається незаконною рубкою".

Фахівець пояснює, що лісозаготівля - робота з підвищеною небезпекою для життя та здоров’я людини. Нею мають право займатися лише працівники із відповідною кваліфікацією. 

З лісів не можна вільно брати не лише дерева чи гілля, а й навіть кору та коріння.

"Порядок заготівлі другорядних лісових матеріалів і здійснення побічних користувань в лісах України  регламентує постанова КМУ №449, - говорить Швець. - Заготівля пнів, кори, деревної зелені для потреб виробничої та комерційної діяльності відносяться до спеціального використання, провадяться на підставі спеціального дозволу - лісового квитка і тільки у межах відведених земельних ділянок лісового фонду. Форма лісового квитка і порядок його видачі визначаються законодавством".

Цього року стало більше випадків крадіжок лісу. У держлісгоспах Черкащини постійно функціонує 34 рейдові бригади з охорони лісового та мисливського фонду.

"Від початку року працівниками держлісохорони вже здійснено 698 патрулювань, - каже лісівник. - На території держлісфонду було виявлено 21 випадок незаконних рубок – об’ємом 93,7 кубометрів деревини. Сума заподіяних збитків становить 775,2 тисяч гривень. Лісівниками до правоохоронних органів передано матеріали семи справ щодо незаконних рубок. За рештою випадків збитки та штрафи сплачено порушниками добровільно. Для порівняння – минулого року за відповідний період було виявлено 13 випадків незаконних рубок об’ємом 82 кубометри деревини.

Збір у лісах дикорослих трав'янистих рослин, квітів, грибів, ягід, горіхів та інших плодів для власного вжитку залишається безкоштовним.

Автомобілі та інші транспортні засоби держлісгоспів, задіяні у рейдових патрулюваннях, обладнані GPS-трекерами, а рейдові групи забезпечені засобами фото та відеофіксації. Досить активно у держлісгоспах застосовують фотопастки, які допомагають виявляти лісопорушення. Місця розташування фотопасток у лісах постійно змінюють. Наразі їх нараховується понад 70.

Нагадаємо, через невтішні прогнози на холодну через війну зиму черкащани почали активно купувати дрова. Вже зараз замовлень більше, ніж було в цей же період минулого року. Водночас ціни на деревину зараз теж дещо вищі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Владимир :

Ну если газ отключат все в лес пойдем?

Анатолій :

все що на рідній землі це народне -робочо-селянське і ніхто не краде а розділяє по потребностям

Таміла :

Скільки на західній Україні дерев вирубали, і ніхто не бачив. А якже, то ж не прості смертні рубали, а еліта, багачі, свої і без того великі статки примножували. Вони і в тюрмі не сидять, бо гроші в заклад є.

Василь :

Нагадує закони 30 років, нехай згніє але людям сухостій за гроші

Дмитро :

Не забуваємо про наш менталітет.”Пусти свиню під стіл вилізе на стіл”Дозволяєш людям заготовляти сухостій і залишаєш без нагляду,відразу сухостій перестає бути цікавим і кортить зрізати сироростуче дерево.

Сидоров. :

А що робити , коли грошей нема , а зима буде холодна. Тому і крадуть. Щось я тепер не чув , щоби пенсіонерів з пенсією 2.5 тис держава забезпечила топливом. Раніше було таке, памятаю- дрова вугілля , торф, брикет привозили .

Ельф :

От виродки, найвищу юридичну силу має Конституція і там прописано, що все людське, хотя зараз війна і в ліс не можна, а лісовози пруть повнющі, це ж інше?

Майте розум ми тоже люди :

Скоти

Стьопа :

Майте розум ми тоже люди

Іван :

Самі найбільші крадії – це лісники та працівники лісу.

Тетяна :

Які квитки,які лісоруби,постанови?Люди налякані замерзнути в зимку, вони знебожили, ніхто ні про кого не думає,ВР підняла собі з\п а що селам з цього,їм треба виживати)))

Олег. :

Доброго! Недавно в лісі назбирав кори під сухостоями,для домашнього декору,чотири мішки, як це нанесло шкоду і яку для навколишнього середовища,невторопаю. Хтось може пояснити?

Вгору