Дозбільшувалися: київська компанія поверне понад мільйон гривень Уманській РДА за газ

26 липня 2022, 10:40

Прокуратура зобов’язала через суд одне з товариств міста Києва сплатити на користь Уманської РДА понад 1,2 млн грн за нікчемними додатковими угодами про збільшення ціни на природній газ, що постачався до навчальних закладів на той час Христинівського району.

Так, за результатом проведення торгів відділом освіти Христинівської РДА, правонаступником якого є Уманська РДА, переможцем аукціону щодо закупівлі газу визначено одне з товариств Київщини, з яким укладено договір про закупівлю товарів за бюджетні кошти.

У подальшому між замовником та постачальником упродовж двох місяців укладено 8 додаткових угод, кожна з приводу збільшення ціни за одиницю блакитного палива на 10%, без зміни суми договору.

Внаслідок укладення додаткових угод ціну за тисячу кубічних метрів газу збільшено з 7 тис. грн до 14,5 тис. грн, тобто на 7486 грн (107% від первинної ціни), а кількість зменшено більш, ніж удвічі. У результаті остаточна ціна за енергоносій стала вищою за ті пропозиції, які пропонували інші учасники торгів.

Прокурором у суді доведено, що коливання ціни товару на ринку під час укладання додаткових угод не підтверджено, у зв’язку з чим сторонами всупереч вимогам ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» безпідставно змінено істотні умови договору.

Відповідно господарським судом міста Києва зобов’язано суб’єкт господарювання сплатити до бюджету незаконно отримані кошти, що призведе до наповнення місцевого бюджету на більш ніж 1 млн грн.

За інформацією пресслужба Черкаської обласної прокуратури

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору