Під Черкасами у виправній колонії виявили африканську чуму

04 листопада 2015, 12:58

5445fd6461e15_24611На Черкащині зафіксували перший випадок захворювання на африканську чуму свиней. Як повідомила головний ветеринар Черкащини Людмила Радняна, цей випадок виявили у селі Хутори Черкаського району на території підсобного господарства виправної колонії. Підозрюють, що вірус був занесений при згодовуванні тваринам відходів.

Про це вона повідомила сьогодні на прес-конференції.

- Упродовж тижня на господарстві виправної колонії загинуло 5 свиней. Загалом їх там 270 голів. Станом на сьогодні ми провели необхідні заходи. Проводиться умертвіння тварин з подальшим їхнім спаленням, - зазначила начальник головного управління ветеринарної медицини Людмила Радняна.

На цій, а також на довколишній території, буде введений карантин, який поділятиметься на кілька зон. По периметру 3-кілометрової зони будуть встановлені блок-пости. Таким чином, у цій зоні забороняється вивезення продукції тваринного походження.  Діятимуть пости упродовж 40 діб.

У самому селі Хутори вже зараз здійснюється опис поголів'я свиней, яких потім вилучатимуть та відправлятимуть на ЧПК. Людям обіцяють компенсацію.

Також карантин буде в радіусі 20 кілометрів від місця ураження.

- Карантину підлягають Черкаський район, частково Золотоніський та Смілянський, - зазначає пані Людмила.

Водночас у ветеринарному управлінні наголошують, що це захворювання не несе небезпеки для самих людей, а вражає лише тварин.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору