Під час благодійної акції працівники СБУ збирали кошти для учасників АТО (фото)

05 березня 2018, 13:57

Фото: Про все

У суботу у Черкасах відбулася благодійна акція, присвячена вшануванню пам’яті співробітників органів державної безпеки, що загинули під час виконання завдань в зоні проведення антитерористичної операції. Організаторами заходу виступили Національна академія СБУ та Управління спецслужби в Черкаській області. Академія презентувала виставу-реквієм «Війна без строку…» та виставку картин «Невидима варта».

- Ця акція розпочалась ще у 2017 році і пройшла у 16 містах України. Нею ми хочемо розповісти правду про людей, які сумлінно виконують свій обов’язок в зоні АТО. Про ті непоправні втрати, які зазнає Служба безпеки. Також ми хочемо привернути увагу суспільства до збереження пам’яті про загибель наших колег та всіх учасників АТО, - зазначив у коментарі «Про все» ректор Національної академії СБУ Сергій Кудінов.

Фото: Про все

За його словами, під час АТО загинуло 24 співробітники Служби безпеки України.

Під час благодійної акції також відбувається збір коштів для допомоги пораненим учасникам бойових дій та тим, хто потребує реабілітаційних заходів, незалежно чи проходять вони службу в СБУ, чи в інших військових та правоохоронних підрозділах України.

- Кошти зібрані з цієї акції будуть передані відділенню реабілітації Центрального шпиталю. На сьогодні, протягом акції вдалось зібрати та передати військовим шпиталям понад 780 тисяч гривень, - розповів офіцер.

Фото: Про все

Під час акції присутні мали змогу побачити доробок картин «Невидима варта», створених офіцером Національної академії СБУ Лесею Шиденко. Особливе місце на виставці зайняли портрети 18 військовослужбовців СБУ, які загинули у сутичках з терористами та найманцями.

Як розповідає авторка, кожна з цих картин має свою історію. Адже вони не тільки передають образи військовиків, а у художніх нюансах та зображенні оточення  показують їх характер, відношення до близьких та світосприйняття.

Фото: Про все

- Коли ти бачиш фотографії хлопців з особових справ, ти розумієш, що за життя вони зовсім інші. Завжди робота СБУ стирається в пересічного громадянина, знеоособлюється. Потрібно було показати хлопців з іншого боку, яка була душа, сім’ї. Показати просто людьми, - розповідає художниця.

Фото: Про все

Олеся Шиденко розповідає, що найважче було брати дозволи на зображення хлопців у сімей. Але з їх боку було розуміння і вдячність за таку пам’ять. Наразі на виставці були представлени репродукції картин, у той час як оригінали було подаровано сім’ям загиблих головою СБУ Василем Грицаком.

Учасникам благодійного заходу також було представлено виставу – реквієм «Війна без строку…», яку поставили і зіграли курсанти Національної академії, представники курсів, названих на честь загиблих.

Фото: Про все

Від їх імені курсанти розповіли маловідомі факти з їхнього життя, чим переймались, за що переживали, та що любили.

По завершенні заходу начальник Управління СБ України в Черкаській області Олег Бойко та ректор академії Сергій Кудінов передали зібрані благодійні кошти Центру реабілітації учасникіав АТО Черкаського обласного шпиталю учасників війни.

Фото: Про все

Фото: Про все

Фото: Про все

Фото: Про все

Фото: Про все

Фото: Про все

Фото: Про все

Фото: Про все

Фото: Про все

Поділитись

Коментарі

Вгору