Перевірка на нітрати у Черкасах: чи варто купувати липневі кавуни (відео)

20 липня 2017, 08:00

Нітратні кавуни – міф чи реальність? Смугасті ягоди уже дедалі частіше з'являються на черкаських ринках, та чи безпечні вони у таку пору року? Журналісти проінспектували продукцію черкаських торговців на вміст нітратів і перевірили дві найпопулярніші торгові площі, повідомляє "ВІККА".

Кавуни і дині, мабуть, чи не найочікуваніші гості у літніх кошиках покупців. Лікар-гастроентеролог говорить, що коштувати ранні кавуни потрібно дуже обережно.

- І дині, і кавуни - це продукт осені. Є такі новітні технології: і плівка, і парники, в яких вони дозрівають за 2 місяці. Це неправильно. Вони, звичайно, їстівні, але при такій методиці дозрівання вони "натягують" на себе нітрати. А як відомо, нітрати - це і канцерогенні, і токсичні речовини, які накопичуються в печінці та нирках, а потім можуть викликати онкологічні захворювання, - розповідає завідуюча гастроентерологічним відділенням Галина Мельник.

При перевірці продукції черкаських торговців, було виявлено, що рівень небезпечних компонентів майже усюди перевищував норму.

Поділитись

Коментарі

Вгору