Переселенка хоче створити у селі на Черкащині громаду Київського патріархату

10 березня 2016, 12:00

080320161958467342716

У Зеленькові Тальнівського району створили церковну громаду Київського патріархату. Ініціатором виступила переселенка із Луганщини Ольга Рябцева. Найближчим часом пані Ольга має намір офіційно зареєструвати громаду. У перспективі – збудувати у Зеленькові храм. В селі вже є церква Московського патріархату. Священику й прихожанам не подобається ініціатива Рябцевої. Вони роздають брошури, які засуджують «розкольників канонічної церкви» та відвертають вірян від богослужіння рідною мовою, інформують Вісті Черкащини.

– Я мала можливість бачити роль Московської церкви під час російського перевороту на Донбасі, – каже Рябцева. – Майже всі священики підтримували сепаратистів. Не дай Боже, щоби ситуація повторилася тут. У Зеленькові спочатку я теж ходила до цієї церкви, бо іншої не було. Щомісяця кожна громада перераховує певну суму на Москву. Це називається переслати гроші на екзархат. Тепер з’явилася можливість творити громаду Київського патріархату. Це наша українська церква, яку росіяни знищували, починаючи із 17 століття. Знаю точно: якщо в селі є Київський патріархат – сепаратистів і зрадників тут не буде. Зараз я назбирала 12 однодумців, які помагають мені в Божій і проукраїнській справі – творять громаду. Священику Московського патріархату це не подобається. У селі роздають кольорові буклети без вихідних даних. Там пишеться, що в Україні «проти канонічної церкви розпочали війну». Мовляв усі ті, хто йде проти цієї церкви загине лютою смертю.

Священик Московського патріархату панотець Микола про можливу появу церкви Київського патріархату говорить неохоче. Мабуть, йому ідея не подобається, але боїться суспільного розголосу.

– Чого ви мене запитуєте? Питайте в людей. Як люди вирішать питання з цією церквою – так і буде.

Керівник ПСП «Зеленьківське» Руслан Лисенко від початку війни на Донбасі став волонтером. Періодично возить допомогу українській армії на фронт. Разом із тим допомагає Московській церкві. Запитуємо, чи не бачить у цьому протиріч.

– Я не чув, щоби Рябцеву в селі люди підтримували. Вона діє неправильно. Треба все робити спокійно, по закону, без поспіху, а не скакати, як Пилип із конопель. Загалом людям байдуже, до якої церкви ходити. В селі є група протестантів і ніхто їм перешкод не чинить. Думаю, треба всім вірити в Бога й робити добрі справи. Церква – не політичний клуб. Місцевий священик – із Західної України. Ніхто не чув, щоби він агітував за Путіна чи Кирила. Не треба загострювати увагу на церковних конфліктах. Рішення збудувати храм має самостійно визріти в селян без сторонньої допомоги. Адже йдеться про те, щоби збудувати церкву, а не бомбосховище.

Кількість громад Київського патріархату на Черкащині постійно зростає. Натомість кількість промосковських церков зменшується.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору