Партія регіонів співпрацювала із партією Одарича?

24 березня 2014, 18:30

Нещодавно у Чернівцях було вилучено документи Партії Регіонів, які свідчать про можливу співпрацю із ними Партії вільних демократів на виборах 2012 року.

Про це йдеться в повідомленні ГО "ОПОРА".

Активісти ОПОРИ опрацювали знайдені документи й знайшли в них багато пояснень, як саме функціонувала ПР та якими методами послуговувалася партія для утримання влади. Цікавим став список технічних партій, які співпрацювали у Чернівецькій області із Партією Регіонів. Серед технічних партій, які допомагали Партії Регіонів, отримувати контроль над комісіями, було виявлено і партії, які активно працюють у нашій області. Оприлюднений документ призначався керівникам окружних, міських і районних штабів Партії Регіонів. Відповідно до документу ці керівники мали підібрати по одній кандидатурі у великі та середні ДВК від кожної технічної партії, що була у списку.

Серед партій у списку було виявлено й активну в Черкасах Партію вільних демократів, яка, ймовірно, йтиме на вибори міської ради та її почесний голова Сергій Одарич балотуватиметься на міського голову. Ми поцікавилися у нього, яким чином і на яких умовах вони співпрацювали з Партією регіонів.

- Партія вільних демократів брала участь у парламентських виборах 2012 року лише в одному окрузі. Висували голову Київської міської організації Вільних демократів Сергія Бойка. Я не пам’ятаю номер округу, там де переміг Віктор Чумак, здається, Дарницький район міста Києва. Відповідно там ми висували членів комісії. Більше ні в одному окрузі ні на одній виборчій дільниці Партія вільних демократів участі не брала. Яким чином парія потрапила в список абсолютно не в курсі. Можливо, в Чернівцях у них була копія печатки чи чогось такого і вони розраховували нею користуватися, – зазначив Сергій Одарич.

Нагадаємо, що під час формування окружних виборчих комісій та дільничних виборчих комісій участь у жеребкуванні брала велика кількість партій, які фактично не проводили видимої діяльності. У Черкаській області була така ж ситуація. Через таке жеребкування членами комісій ставали представники маловідомих партій, які навіть не представлені в політичному житті нашої області чи міста. Фактично ці партії відігравали технічну роль, основним їх завданням було взяти участь у жеребкуванні, а у разі отримання квоти на участь у комісіях вони проводили через свою структуру в комісії членів інших партій. Варто зазначити, що цією технологією користувалися як влада, так і опозиція. Ця схема була направлена на фактичне руйнування принципу рівного та незалежного представлення у комісіях інтересів всіх учасників виборчого процесу.

Окрім цього, у списку значаться ще такі партії: Партія «Громадянська солідарність», Політична партія «Зелені», Політична партія «Українська національна асамблея», Всеукраїнська політична партія «Братство», Народна екологічна партія, партія «Руський блок», партія Всеукраїнське політичне об’єднання «Єдина родина», Політична партія «Руська єдність», Політична партія «Союз анархістів України», Політична партія України «Русь Єдина», Всеукраїнська партія трудящих, Ліберально-демократична партія, Народно-демократична партія, Партія «Союз», Патріотична партія України, Політична партія «Козацька Українська партія», Політична партія «Всеукраїнське об’єднання ЦЕНТР», Політична партія «Партія народний порядок», Політична партія «Права воля України».

Ред сказав:

Ну там жеж коментар Одарича, що не брали.участі. Нашо ж таке писати?

Вгору