Парламент ухвалив створення електронного реєстру військовозобовʼязаних

16 січня 2024, 15:18

Фото з ТГ-каналу Залізний нардеп

Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 10062, який розблокує цифровізацію армії та дозволить їй діяти більш мобільно.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк, пише Бабель. За проголосували 249 депутатів, а проти - троє.

У Міноборони пояснили, що передбачає цей проєкт закону. Насамперед він сприятиме швидкому збору, обробці та використанню військових даних, а також переведенню послуг і процесів для військовослужбовців у цифровий формат.

Документ передбачає вдосконалення реєстру призовників, військовозобовʼязаних і резервістів. Це стосується частини налагодження взаємодії між реєстрами, використання даних щодо військового обліку.

Законопроєкт запроваджує можливість створення і використання цифрового військового-облікового документу - сертифіката. Відтак в Україні створять реєстр військовослужбовців ЗСУ та Державної служби спеціального транспорту, який сприятиме наданню онлайн-послуг військовим.

Також створять портал електронних послуг для військовослужбовців та військовозобов’язаних, де буде можливість отримати статус учасника бойових дій онлайн, офлайн та автоматично за наявності необхідних даних в системі.

Водночас законопроєкт дає Міноборони можливість посилити кіберзахист та право розміщувати свої ІТ-системи у військових хмарних сховищах країн-членів НАТО. Це дозволить:

  • вивільнити засоби ППО, які захищають національні дата-центри від обстрілів, і використати їх для прикриття інших об’єктів військової та цивільної інфраструктури;
  • пришвидшити й розширити доступ Сил оборони України до розвідданих союзників;
  • прискорити розробку нових бойових систем та електронних сервісів для війська;
  • посилити захист даних від кібератак.

Водночас в Україні завершили розробку реєстру військовозобовʼязаних «Оберіг» -
- це проєкт Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних і резервістів, електронна база даних для зберігання інформації, необхідної для військового обліку.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Oksana :

А все эти нововведения на самих депутатов распространяются? Они же слуги народа. Вот пусть и служат. А то, что рядовые граждане не хотят идти умирать – это абсолютно нормально. Кроме собственной жизни им больше нечего отстаивать. Ни у кого нет желания воевать за интересы элит и в угоду чьих-то амбиций.

Вгору