“Парк стане ще одним “магнітом” Черкащини”, – Сергійчук про створення “Холодного Яру”

30 грудня 2020, 09:22

Майже 7 тисяч гектарів унікальних природних масивів стануть національним парком «Холодний Яр». В області очікують підписання відповідних документів у профільному міністерстві. Ексочільник Черкащини Сергій Сергійчук у ході пресконференції відповів на міфи про створення парку від супротивників цієї ідеї.

– Холодний Яр – це духовне місце для Черкащини, воно є уособленням національної, воїнської ідеї, – каже ексголова ОДА. – Спільно із науковцями, представниками громадських організацій екологічного спрямування, представниками Держлісагентства України провели нараду з цього питання. Ні у кого не виникає сумнівів, що парк важливий. Ми знайшли компроміс у цьому питанні. Держлісагентство уже погодило необхідні документи, очікуємо на підписання у профільному міністерстві.

Водночас він додав, що робота над створенням парку – тривала, вистачає й супротивників, які поширюють негативні міфи про парк та його подальше існування. Сергій Сергійчук розвінчав деякі з них.

- Територію парку відвідувати не заборонено. Заборона існує тільки в заповідних зонах національних природних парків. Місця таких зон узгоджують із землекористувачами і землевласниками. В інших зонах НПП відвідування, рибальство, збір грибів, ягід і трав дозволені, - зазначив Сергійчук.

Капітальне будівництво заборонене в національних природних парках. Окрім зони стаціонарної рекреації та господарської зони, винятково якщо воно відповідає меті та завданню парку. 

–  Переконаний, що створення національного природного парку «Холодний Яр» – це стратегічне рішення, яке давалося нам складно, але за яке нам дякуватимуть наші нащадки! – підсумовує Сергій Сергійчук. – Парк стане безперечно одним із найважливіших магнітів Черкащини, який у комплексі із реконструйованою  дорожньою інфраструктурою, унікальними історичними пам’ятками та іншими рекреаційними складовими в рази збільшать туристичну привабливість регіону. А відповідно і економічний розвиток в цілому.

За інформацією пресслужби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору