Парафія у селі на Чигиринщині вийшла зі складу московського патріархату

20 червня 2024, 19:15

Парафія на честь Володимирської ікони Божої Матері села Тіньки на Чигиринщині прийняла рішення про вихід зі складу московського патріархату та приєдналася до Православної Церкви України.

Відтепер православна громада села Тіньки звільнена від окупації московською церквою. Перед храмом, у якому тепер буде звершуватися молитва рідною українською мовою за Україну, за українське військо та народ і за перемогу над ворогами, замайорів прапор України!

16 червня у селі Тіньки Чигиринської тергромади відбулося перше Богослужіння в храмі українською мовою, яке звершив настоятель парафії протоієрей Василь Циріль ПЦУ.

"17 березня громада прийняла рішення про перехід в Православну церкву України і ці 3 місяці відбувалася робота з документами. Всі дозволи були отримані, всі документи були оформлені, будівля храму належить релігійниі громаді Свято-Володимирської ікони Божої Матері ПЦУ с. Тіньки, - розповіла заступниця голови парафіяльної ради Юлії Хижняк. - На жаль, деякі люди, які раніше відвідували храм в лавах церкви московського патріархату, не тільки не пішли нам на зустріч, а й всіляко перешкоджали проведенню в ньому Богослужінь, не віддаючи ключі. Тому, 16 червня, віряни були вимушені заходити в храм через знімання дверей. Це проходило цілком офіційно в присутності представників влади - Чигиринської міської ради, Нацполіції і СБУ, які не зафіксували жодних порушень з боку вірян ПЦУ".

За інформацією пресслужби Черкаської єпархії ПЦУ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору