Палац Шувалових знову може залишитися без охорони

09 березня 2017, 19:00

Мисливський палац графів Шувалових у Тальному знову може залишитися без охорони. Про це повідомляє "Вісті Черкащини" із посиланням на інформацію, надану директором заповідника "Трипільська культура" Владиславом Чабанюком.

"Благодійний фонд, який ми створили недавно, на жаль, не надто виправдав наші сподівання, – каже Владислав Васильович. – За великим рахунком спонсорів, які би могли профінансувати охорону палацу, так і не знайшлося. Сьогодні знову писатимемо листи. З урахуванням підвищення мінімальної зарплати нам потрібно 10 тисяч гривень щомісяця. Охоронці 9 місяців уже не отримують грошей і, по суті, працюють безплатно. Зрозуміло, що так тривати довго не може. Колись хлопцям набридне й вони підуть".

Офіційно сторожі не є працівниками заповідника. Сам палац із державної охоронної спадщини мали передати на баланс тальнівської міської ради. Однак у мерії відмовилися брати споруду на баланс через борги часів "Золотої підкови Черкащини". Тоді палац планували повністю реконструювати. Однак справу зробили лише наполовину. Гроші виділили великі, а реконструкцію не завершили.

Одного разу в часи губернатора Сергія Тулуба охорона вже пішла з палацу через борги із зарплати. Ситуацією миттєво скористалися злодії, як винесли із споруди дороговартісні радіатори опалення, а також розтрощили вікна в рамах із мореного дубу. Згодом сторожі повернулися.

Мисливський палац збудували в 1903 році за проектом данського архітектора Клеменса. У радянські часи в ньому розташовувався будівельний технікум, а в часи незалежності – музей хліборобства.

Коментарі

Вгору