Основна причина – відмова батьків: на Черкащині низька кількість вакцинованих дітей від поліомієліту

26 листопада 2022, 18:10

У відповідь на спалах поліомієліту 1 лютого 2022 року в Україні, зокрема і в Черкаській області, розпочалася форсована імунізація дітей віком від 6 місяців до 6 років, які були щеплені частково або не щеплені взагалі.

Проведення форсованої імунізації проти поліомієліту проводиться незалежно від планової вакцинації та не скасовує її. Нині всі заклади в області мають необхідну кількість вакцини для проведення як форсованої, так і рутинної вакцинації в усіх вікових категоріях.

Станом на 24 листопада цього року, форсована імунізація в Черкаській області виконана лише на 9%, перша доза – 12%, друга доза – 7%. В області лишається не щепленою від поліомієліту ще 1 581 дитина.

Виконання кампанії форсованої імунізації від поліомієліту дітей 2016-2021 р.н. лишається наднизькою у Черкасах, Умані та Черкаському районі.

Основною причиною не виконання щеплень є відмови батьків.

Нагадуємо, що ліків від поліомієліту не існує. Перенесене захворювання призводить до таких тяжких наслідків, як інвалідизація та смерть. Захистити себе та своїх близьких можна єдиним способом – проведенням профілактичних щеплень. Для цього необхідно звернутися до педіатра або сімейного лікаря.

Довідково. Відповідно до національного Календаря, кожна дитина до 14 років має отримати шість доз вакцини проти поліомієліту. До першого року життя дитина повинна отримати дві дози вакцини ін’єкційно (ІПВ) у 2 та 4 місяці. У 6 місяців дитина отримує краплі (ОПВ). Також краплі дитина отримує в 1,5 року, 6 років та в 14 років. Шість доз вакцини формують імунний захист від поліомієліту до кінця життя.Діти, які пропустили навіть одну дозу щеплення проти поліо, – у небезпеці, адже їхня імунна система слабка до цього збудника.

За інформацією Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Черкащанам розповіли про види тестування на COVID-19

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору