Оренда торгових місць на черкаських ринках зросла у шість разів

04 лютого 2023, 16:45

Валерій Азар’єв.  Фото: Суспільне.Черкаси

У шість разів збільшився тариф на оренду торгових місць на ринках та ярмарках Черкас. Відтепер за день замість чотирьох гривень за квадратний метр продавці мають сплачувати 23 гривні, пише Суспільне.

Раніше продавець Валерій Азар’єв у місяць сплачував 720 гривень. На ринку він торгує понад 20 років. З його слів, такого свавілля із підняттям цін, як зараз, не пригадує. Також не розуміє, чому про це не повідомили завчасно:

"Я орендую шість квадратних метрів торговельної площі. За це потрібно буде заплатити 4 200 гривень на місяць згідно з новими тарифами. Це все було безапеляційно, поставлено нас перед фактом в односторонньому порядку, хоча між нами був договір".

Зі слів чоловіка, платити ніхто з продавців не відмовляється, але ціна має бути помірною.

Продавчиня Інна Ткаченко розповідає: коли КП "Черкаські ринки" в останнє змінювало тариф, то обіцяли, що для них побудують павільйони. Втім, цього так і не сталося:

"Ми сплачували й порахували, що приблизно 150 тисяч гривень у рік вони отримували. Однак за ці кошти нічого не зробили, нам лише обіцяли поставити павільйони".

Директор комунального підприємства "Черкаські ринки" Тарас Кібало новий тариф називає економічно обґрунтованим. Його змінили рішенням виконавчого комітету:

"Тариф не змінювався із 2014 року. З того часу мінімальна зарплата виросла до п'яти тисяч 600 гривень, також ми сплачуємо податки, нараховуємо заробітні плати, зросли всі розхідні частини нашого підприємства. Також зріс тариф на вивезення сміття, зросли ціни на швидкозношувані предмети: мітли, рукавички — все здорожчало".

З ринку по Благовісній комунальне підприємство, за словами Тараса Кібала, збирає у місяць близько 15 тисяч гривень. Цих коштів не вистачає, аби покрити усі потреби. Крім того, з трьох до 8,5 тисяч зросла оренда ділянки, тому що у планах побудувати тут павільйони:

"До договору було внесено зміни про те, що ми хочемо провести там реконструкцію і встановити тимчасові павільйони. Відповідно змінилася відсоткова плата на оренду землі. Якщо раніше вона складала 3% чи 5%, то на сьогодні вона складає 15% від оцінної вартості землі".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору