Олег Стадник: Про відмови у прийомі дітей без щеплень до садочку

08 серпня 2018, 14:58

Ось і настала пора відвести свою дитину до садочка. І здавалося б, коли всі страхи і переживання подолано, ось він поріг, який потрібно переступити… але… На цьому ще не було і дня, щоб до Департаменту охорони здоров’я не зверталися батьки із проблемою усної відмови керівників садочків у прийомі дитини до садочку. Все через відсутність у дітей щеплень.

Вкотре пояснюю — на сьогодні скасовано певні форми медичної документації та змінено нормативні документи. Останнє роз’яснення дав у листі заступник Міністра МОЗу Лінчевський. Цей лист ми надіслали в департамент освіти, голові міської депутатської комісії з питань освіти та охорони здоров’я.

Для здорової дитини необхідно від медичних працівників лише два документи: довідка педіатра про стан здоров’я дитини на момент огляду та довідка про щеплення. Все! Ніяких ЛКК, навіть якщо довідка про щеплення не містить дані про отримані вакцинації.

Наголошую, що ЛКК потрібні лише для дітей, які мають проблеми зі здоров’ям і йдуть за показаннями до спеціальних груп і садочків за профілем хвороби. Педіатри працюють у Центрах сімейної медицини, а ЛКК у складі міської дитячої лікарні.

Є ще одна об’єктивна річ — останні чотири роки в Україні було провалено вакцинальну кампанію — МОЗ не зміг провести процедури закупівель вакцин для обов’язкового календаря щеплень. Саме через це велика кількість дітей не мала щеплень.

Якщо вам на вашій заяві про прийом дитини до садочка напишуть офіційну відмову, то  я прошу із таким документом звернутися до департаменту освіти. Адже з такої причини необхідно закрити 2/3 садочків. Також прошу звертатися і до нас - ми готові провести аналіз медичних документів вже прийнятих дітей і сказати вам, що не приймають усіх, чи не прийняли лише вас. Після цього радимо вам звернутися за захистом своїх прав до правоохоронних органів.

Разом з тим, з початку цього року вакцини надійшли у достатній кількості і, за порадою педіатра, ви можете розпочати додаткову вакцинацію своїх дітей - одне іншому не перешкода, адже повний календар щеплень ви можете отримати лише перед школою.

Тому необхідно знайти золоту середину у забезпеченні імунітету вашої дитини та правом на дошкільну освіту, гарантовану Конституцією України.

Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради

Наталія сказав:

Нам говорять що лише через Лкк, а так без щеплень не приймуть! (

Маргарита сказав:

Нас також не хочуть приймати з довідкою, в якій є висновок педіатра «протипоказів до відвідування ДНЗ немає». Що тоді робити?

Алессандро сказав:

З юридичної точки зору у чиновників немає ЖОДНОГО законного права у відмові.Але є ВЛАСТЬ- “тащить и не пущать” тобто директори д/с,шкіл,гол.лікарі будуть ховатися за ст 15 ЗУ. Це ідіотизм але це правда.Їх змушують забезпечити “охват”.Як батько,я пройшов ці кола,виймав з під сходів директора д.с.,дивився на сором в очах ЛКК дит лікарні №1.
До речі кому цікаво; ст15 у ЗУ спеціально засунули в закон це шпарина для адмін пресу на догоду фарм компаніям.
І пам”ятник Леніну знесли “а завети его живут”.

Роман сказав:

Не пускаюь до садка без щеплень. Вще рік боримось і з завідувачем садка і з лікарнею. Результатів ніяких. Поки щеплень не буде до садочку не візьмуть. І ніякі доводи що зе не законно не діють. Тому що знають що їм за це нічого не буде.

Ігор сказав:

Правильно роблять, що непускають.

Моє Ім'я сказав:

І правильно роблять, що не беруть.

Vasil сказав:

А чтого вам боятись, діти прищеплені – не захворіють. Доречі в ст.15 зсилаються “дитячий заклад”, але це не є дошкільним освітнім закладом, також є закон про освіту який каже що жоден закон не може обмежувати Конститутуційне право на освіту.

Гена сказав:

Боятись щеплень не слід, потрібно тільки серйозно до цього віднестись

Вгору