Обласна влада взяла контроль над вартістю пасажирських перевезень

15 травня 2014, 15:37

У зв’язку з чисельними зверненнями автоперевізників до обласної державної адміністрації щодо збитковості приміських та міжміських маршрутів, обласне керівництво прийняло рішення переглянути діючий з грудня 2012 року тариф 0,25 грн. за один пасажиро-кілометр.

Про це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

Для прийняття виваженого рішення щодо визначення оптимального рівня тарифу автотранспортні підприємства повинні були надати розрахункові матеріали з повним обґрунтуванням всіх складових витрат, які впливають на собівартість послуг.

На сьогодні необхідні для обчислення тарифу розрахункові матеріали жодне підприємство не надало, відсутність їх унеможливлює здійснення повного аналізу й обґрунтування розміру тарифу.

За інформацією заступника директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Романа Карманніка, попередньо узгоджений тариф на перевезення пасажирів автобусами, що працюють у звичайному режимі руху, становить 0,33 грн. за один пасажиро-кілометр, але остаточний розмір плати за проїзд та термін її встановлення залежить від оперативності надання зацікавленими особами необхідних розрахунків.

Завчасне підвищення тарифів, про що вже надходять сигнали від пасажирів приміського транспорту, є незаконним. У разі виявлення таких фактів Державною інспекцією з контролю за цінами України будуть застосовані до порушників відповідні санкції та штрафи.

Перший заступник голови облдержадміністрації Наталія Старікова прокоментувавши вищезазначене питання, наголосила:

– Хочу запевнити всіх черкащан, що проблеми пов’язані із пасажирськими перевезеннями знаходяться під контролем влади. Сьогодні ми готові йти на зустріч перевізникам щодо підвищення тарифів, але важливо знайти виважене рішення цього питання, враховуючи інтереси обох сторін, як жителів області так і підприємств-перевізників.

Поділитись

Коментарі

Вгору