Цього року через епідемію коронавіруса в Україні багато хто з міських голів вирішив не ставити головні ялинки на міських чи сільських площах. Однак після перенесення локдауну на післяноворічний період посадовці в Черкаській області вирішили: "Святу бути!".
Про те, які новорічні дерева встановлювали у Черкаській області та що про них говорять - дізнавалися журналісти "Про все".
Черкаси
Ялинка-2021 у Черкасах ще декілька місяців тому стала скандальною через свою ціну - її придбали за 2,3 мільйони гривень. Втім це не кінцева ціна, бо на декорації мають витратити приблизно таку ж суму.
Скандальними виявилися ще й декорації на новорічній красуні. Прикраси, які мали б містянам нагадувати цукерки, здалися "диявольським оком" або "оком Фатіми" - містичним амулетом. Представники церкви взагалі заявили, що символіка на ялинці не християнська і її потрібно прибрати.
Ялинку на вулиці Чорновола встановили на прохання мережі супермаркетів. Деякі містяни називають її найкращою, особливо у порівнянні з головним новорічним деревом Черкас. Особливих "балів" їй додає те, що ялинка жива.
- Мільйони на неї не витрачали, ялинка жива і вся в гірляндах. Однозначно найкраща в Черкасах, - прокоментувала Ірина Масенко.
Ялинку в сквері, який розташований біля обласної держадміністрації, прикрашали працівники КП "Дирекція парків". Попри красу та позитивні відгуки про зовнішній вигляд ялинки черкащани розповідають і про "зворотній бік" такої краси.
- Ялинка "Дирекції Парків" завжди гарна, бо ми її прикрашаємо з любов'ю. Тільки, на жаль, у нас кожного року крадуть іграшки! І до кінця свят вона стоїть з меншою їх кількістю, - прокоментувала працівниця комунального підприємства Оксана Гончарук.
Золотоноша
Головну ялинку міста встановили на площі Героїв Майдану. Її висота - 9 метрів, а для створення головного дерева міста використали 230 сосон.
Ялинку встановили на рухому конструкцію, яку прикрасили новорічними зображеннями та привітаннями містян.
Цьогоріч влада міста повністю обновили іграшки - для новорічного оздоблення придбали 340 прикрас. Додали сніжинки, а верхівку залишили з попередніх років - дванадцятикінечну яскраву зірку.
Корсунь-Шевченківський
Корсунчани також залишилися небайдужими до головної ялинки міста. Її влада міста прикрасила лише наполовину, оскільки до кінця новорічних свят нижні іграшки завжди розкрадають.
- Вибачте, але чого таке обурення, шановні? Так, раніше були гарні ялинки з гірляндами та прикрасами. Але для кого старатися, якщоприкрашене новорічне дерево стоїть лише одну ніч? Наступного ранку навколо ялинки лежать биті іграшки та різані гірлянди, - пояснює корсунчанин Олександр Фурса.
Чоловік пригадує, що псують не лише ялинкові прикраси - страждають і інші декорації від рук місцевих хуліганів.
- Ніколи не забуду наш фонтан - такий гарний у новорічних гірляндах. А потім, вибачте, якась бл**юга порізала ту гірлянду на шматки. То для кого старатися, якщо ви не цінуєте ні іграшки, ні людську працю? Так що які люди - така і ялинка, - каже Олександр Фурса.
Однак містяни, які розуміють проблему, радять не звертати на це увагу... або допомагати владі своїми силами.
- Ідете повз ялинку - начепіть на неї свою іграшку чи мішуру. Та навіть своїми руками зробіть прикрасу, якщо вас так непокоїть "наполовину вбрана" ялинка, - радить корсунчанка Іванна Лоницька.
Тальне
Відкриття головної ялинки відбулося ще напередодні Дня Святого Миколая. Однак містяни, які відповідають за територію, на якій розташована ялинка, "гулянці" були не раді.
- Відкриття ялинки відбулося 17 грудня. Працівники встановили на музейній площі новорічну красуню, облаштували фотозону до свята, щоб усе заохочувало прийти та відгуляти. А вже на ранок нам довелося прибирати залишки гуляння - розбиті ялинкові прикраси, пляшки та цигарки на асфальті і решту сміття, - обурюються робітники Тальнівського музею історії, біля якого й розташована головна ялинка.
Однак обурення тальнівчан зрозуміли не всі - деякі у коментарях зазначили, що площу й облаштували для того, аби люди на ній розважалися.
- А що, молоді є де притулитися і приємно провести час? Можливо, це чиновники міської влади нашкодили, щоб виділити багато коштів на закупівлю нових прикрас, - обурюється у свою чергу Олександр Журавель. - "Сором" - це коли люди ставляться до молоді з негативом за розбиту іграшку, а дорослі та "дуже дорослі" роблять висновки, відштовхуючись лише від свого віку.
Тальнівчанин наголошує: новорічну ялинку встановили спеціально для танка дітям. Дорослі ж на площі можуть трохи випити алкогольних напоїв, а для людей пенсійного віку декороване місце - привід для новин.
- Новорічна ялинка встановлюється для таночку малюкам, дорослим у пізній час можна трішки і з алкоголем відпочити, а для людей пенсійного віку - для новин на завтрашній день. Не проганяйте молодь через те, що це - молодь! Квіти з клумб крадуть частіше люди пенсійного віку, - обурюється Олександр Журавель.
На свій страх і ризик міська влада Тального наступного дня, 18-го грудня, встановила додатковий новорічний декор. Посадовці сподіваються, що містяни оцінять працю людей, які прикрашали площу, і декор вціліє до закінчення новорічного сезону.
Умань
В Умані ялинку відкрили 20-го грудня. Перше фото, яке з'явилося у мережі, містян шокувало - на ньому ялинка була ще не зібрана, а оскільки дроти були білого кольору, то декорація вдень була майже невидимою.
- Це якась бліда поганка і сором міста! З такими гарними фонтанами - таке позорисько замість ялинки. - обурилася уманчанка Вікторія Потерчук.
Однак після урочистого відкриття містяни відзначили. що ялинка цьогоріч яскрава та оригінальна. Площу, яку також прикрасили напередодні новорічних свят. містяни називають "затишною".
смт Маньківка
У Маньківці святковою ілюмінацією прикрасили не лише ялинку, яку визначили головною, а й електричні дроти.
Додатково влада села міського типу облаштувала ще й "тунель" із новорічних гірлянд як фотозону та обвела територію, наближену до ялинки, новорічнім оздобленням.
Городище
Городищенської головної ялинки близько восьми метрів. Влада міста цьогоріч обрала живу красуню, яку прикрасили святковою мішурою та ялинковими іграшками.
Увечері на сосні увімкнені гірлянди - жителі міста коментують, що саме вони і створюють новорічний настрій.
Певно, для убезпечення іграшок та інших прикрас владівці відгородили ялинку від натовпу залізним каркасом, на який закріпили вітальний плакат. На ньому - привітання містян із Новим роком і Різдвом. Додатково вони вирішили уточнити замовника цієї декорації, тому плакат ще й підписали.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram