Недбалий орендар позбувся 2 Га землі у Дахнівці

08 травня 2018, 21:54

Прокуратура Черкаської області захистила інтереси держави в суді касаційної інстанції в справі за позовом прокурора щодо стягнення заборгованості та розірвання договору з недбалим орендарем, інформує Діловий регіон.

Отримавши у 2006 році в оренду на 49 років земельну ділянку в мальовничому куточку Дахнівки під будівництво готельно-ресторанного комплексу, приватне підприємство систематично не сплачувало орендну плату за землю. Планове будівництво тут також не проводилося, що свідчить про неефективне використання землі.

Прокурор звернувся до суду з позовом про стягнення наявної заборгованості з урахуваннях пені та інфляційних нарахувань. Крім того, ним ініційовано питання розірвання договору оренди земельної ділянки площею 19 тис кв. м вартістю понад 12 млн. грн. й повернення землі Черкаській міській раді.

Господарським судом Черкаської області позов було задоволено.

Заборговану орендну плату в розмірі понад 200 тис. грн. відповідач сплатив до бюджету вже під час судового розгляду справи, однак наміру повертати земельну ділянку не мав, оскарживши рішення суду першої інстанції до апеляційного суду.

Утім, Верховний Суд став на бік прокуратури, постановивши спірну земельну ділянку повернути на користь територіальної громади міста.

Вгору