Тетяна Єщенко PR-менеджер, медіаексперт, публіцист, керівник відділу комунікацій консалтингового агентства GOLUBi Group

«Не вірте жодному слову цих людей. Вони прийшли, щоби вкрасти ваші землі»

21 червня 2018, 15:45

Багато розмов, що Україні потрібні нові люди і нові смисли, які будуть рухати країну в ХХІ століття. Про нові технології, які можуть разюче змінити правила гри в економіці й політиці: блокчейн, електронне урядування, цифрові платформи і кадастри тощо. Побутує думка, що варто лише запровадити все це якимось указом - і вжжух, влетимо в ХХІ століття швидше за той Hyperloop! Позбудемось корупції, відкинемо всі "совкові" перепони.

Що ж стримує? Невже тільки погана поінформованість громадян про те, що в розвиненому світі є нові технології, а в Україні склалася критична маса людей, яка хоче і може їх впровадити? Не впевнена, що проблема тільки в цьому.

Професор Ювал Ной Харарі в праці «Людина Розумна. Історія людства від минулого до майбутнього» згадує історію, як астронавти «Аполлон-11» Ніл Армстронг та Базз Олдрін перед висадкою на поверхні Місяця проходили тренування у далекій пустелі на заході Сполучених Штатів, схожій поверхнею на Місяць. Та земля є рідною для кількох громад індіанців. Якось під час випробувань, астронавти зустріли старого індіанця, який поцікавився, що вони роблять у пустелі. Астронавти розповіли: ми є членами космічної експедиції, яка вперше вирушить на Місяць, чого людство ще ніколи досі не робило... Індіанець уважно все вислухав, і попрохав, щоби вони зробили йому послугу.

— Чого ж ви хочете? — спитали вони.

— Люди мого племені — сказав старий, — вірять, що на Місяці мешкають святі духи. Чи не могли би ви передати їм важливе послання від мого народу?

— Яке послання? — спитали астронавти.

Чоловік щось промимрив мовою свого племені, а потім просив астронавтів повторювати це знову та знову, поки вони не відтворили всі звуки правильно.

— Що це означає? — поцікавились астронавти.

— О, я не можу вам сказати. Це — таємниця, знати яку дозволено лише нашому племені та місячним духам, - відказав індіанець.

Повернувшись на базу, астронавти довго шукали людину, яка знала мову цього племені, а тоді попросили її перекласти таємне послання. Щойно вони повторили те, що запам’ятали, як перекладач почав нестримно реготати. Коли ж він заспокоївся, то пояснив, у чому річ. Важливе послання “духам Місяця”, яке астронавти ретельно запам’ятали, перекладалося так: «Не вірте жодному слову цих людей. Вони прийшли, щоби вкрасти ваші землі».

...Ви досі впевнені, що все зміниться, щойно народ почує "благу вість" про блокчейн, хмарні технології, 3D-принтери, "смарт-контракти" та "концепцію цифрового стрибка України"? Можна наводити тисячі аргументів і фактів, як ваші космічні кораблі будуть підкоряти простори Галактики.  Вас, можливо, і послухають. Але все сказане пропускатимуть крізь фільтр своїх пересудів і забобонів. Ось із чим ще працювати і працювати. І не блокчейном. А простими словами для простих людей. Якщо їхня думка, звісно, комусь справді потрібна.

Всі тексти автора

Коментарі

Вгору