Найдешевші коштуватимуть від 70 грн: в Україні різко зророжчають цигарки

30 січня 2023, 18:00

В Україні в 2023-му пачка цигарок подорожчає приблизно на 14 грн. У результаті сигарети середнього цінового сегмента коштуватимуть близько 84 грн за пачку, а преміум – понад 92 грн., пише Оbozrevatel.

Подорожчання продовжується в межах щорічного перегляду акцизу (його підвищують на 20%). З 1 січня виробники тютюнових виробів платять більше за акцизи, тож вартість пачки значно збільшиться.

Зараз курці подорожчання на собі не відчувають: справа в тому, що традиційно наприкінці року виробники та розповсюджувачі накопичують продукцію, щоб встигнути запастись дешевшим товаром. У лютому-березні запаси повністю вичерпаються, а ціни на цигарки злетять.

Зокрема, пачка найдешевших сигарет здорожчає щонайменше до 70 грн, за цигарки середнього класу доведеться заплатити на 14 грн більше – 84 грн, а ось преміум сегмент коштуватиме понад 92-95 грн за пачку.

Нагадаємо, за минулий рік тютюнові вироби подорожчали на 6,97-15,65 грн (залежно від виробника). 

В Офісі президента озвучили також ідею заборонити купувати цигарки за готівку. Усі транзакції хочуть проводити через банки, щоб їх можна було легко відстежити.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору