Наталія Нетовкіна: «Долучаймося до великої справи – створення громади нашого краю!»

22 липня 2014, 10:10

Громадянський рух «За процвітання Черкащини» консолідує активну громадськість області, що бажає змінити життя навколо себе.

Зацікавити активних людей, звести їх разом і спільно напрацьовувати та втілювати в життя цікаві проекти й ініціативи – головна ідея Громадянського руху «За процвітання Черкащини», який очолює Наталія Нетовкіна. На першому в історії незалежної України Саміті миру в Києві, до організації якого долучився Громадянський рух, актив Черкащини зробив свій внесок у формування нового бачення розвитку держави.

Було визначено 8 напрямків роботи, серед яких – молодіжні програми, просвітництво громади, адміністративно-територіальна та податкова реформи, формування нової управлінської еліти та інші.

Ключовий компонент миру в країні та добробуту територій – щоб громадянам була надана можливість будувати країну такою, якою вони самі хочуть її бачити. На практиці це означає децентралізацію влади, тобто - передачу влади і відповідальності на місця, територіальним громадам. Бажання змін, поєднане зі знаннями та досвідом міжнародних експертів з США, Німеччини, Нідерландів, Канади, Франції, стали запорукою дієвості та результативності напрацювань Саміту миру. За словами одного з черкаських делегатів Саміту, отриману «іскру знань» було неможливо залишити в собі, виникло величезне бажання ділитися цим із людьми.

За ініціативою Наталії Нетовкіної, представники громадських організацій, місцевих рад, підприємці, медики, аграрії, освітяни Черкас, і трьох районів області – Чигиринського, Чорнобаївського та Драбівського, - зібралися разом у Черкасах, щоб поділитися напрацюваннями.

Для активістів із районів, Саміт миру став своєрідним «вікном у Європу». Громадські діячі познайомилися з міжнародними експертами, новими ідеями. Та упевнилися, що при бажанні й наполегливості, побудова «країни мрії» - лише питання часу.

- Робота проведена на Саміті мала значний вплив на започаткування розбудови громадянського суспільства. Було визначено фундаментальні засади нової України, якою ми хочемо її бачити. Я впевнена, що ми з вами дійсно змінились: відчули відповідальність, усвідомили – громада може змінити наш край. Моя впевненість підтверджена тією кількістю дзвінків та зустрічей, які відбулись за цей короткий час, - звернулася до учасників зібрання Наталія Нетовкіна.

Учасники зустрічі обговорили конкретні ідеї та проекти, що запропонують владцям для втілення в життя. Експерт Людмила Клочан презентувала пропозиції змін до Податкового кодексу. Володимир Єременко акцентував на важливому аспекті адміністративної реформи – розвитку локальних територій. Представник Координаційної ради сил Майдану Даниїл Майоров розповів про реалізований проект «Школа розвитку села» і зазначив, що бачить у співпраці з Громадянським рухом «За процвітання Черкащини» можливість більш масштабної діяльності. Адже консолідація багатьох активних людей – ідеальні умови для прориву на новий рівень. Це підтверджують і факти: за короткий час Громадянським рухом «За процвітання Черкащини» започатковано «Центр молодіжних інновацій» на базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, оголошено конкурс молодіжних соціальних та бізнес-проектів для громадських молодіжних організацій Черкащини і створено координаційну групу з впровадження молодіжних соціальних проектів.

До речі, Черкаська облдержадміністрація запросила голову Громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталію Нетовкіну увійти до складу ради новоствореної «Агенції регіонального розвитку в Черкаській області». А це означає – усі спільні напрацювання та пропозиції, які за цей час буде вироблено, стануть вагомою складовою Програми розвитку Черкаської області. Як повідомила Наталія НЕТОВКІНА, днями відбулася зустріч із головою Черкаської облдержадміністрації Юрієм Ткаченком, та погоджено умови впровадження на Черкащині пілотного проекту децентралізації влади з можливістю поширення черкаського досвіду на всю Україну.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору