Наступного тижня в Черкаській області синоптики обіцяють сніг

17 грудня 2020, 18:40

фото тематичне

Погоду Черкащини формує поле підвищеного тиску. Найближчі 3-4 дні суттєвих змін у синоптичній ситуації не очікуються. Температура повітря буде в межах 2º тепла 3º морозу, без істотних опадів, інформує начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Вологе повітря і тепло, яке зараз надходить сприяє утворенню «місцевих» туманів, ожеледі та ожеледиці на дорогах, що створює дискомфорт водіям та пішоходам.

У першій половині нового робочого тижня синоптики прогнозують нетривале похолодання, вночі 1-6º морозу, вдень 4º морозу 1º тепла. У другій половині тижня внаслідок домінування атмосферних фронтів очікується сніг та утворення снігового покриву.

Загалом погода грудня 2020 не втомлюється дивувати. Розпочався місяць зимовим пейзажем: морозами та снігом. Але вже 9 грудня завдяки надходженню тепла з Атлантики на Черкащину прийшла відлига – це підвищення максимальної температури повітря до позитивних значень. Звичайно, в грудні їх буває 17. Температура повітря вдень в основному вище нуля. Лише вночі трохи підморожує. Температурний фон вище норми на 3-5º. Проте, температурні рекорди 10-11º тепла залишилися у далекому 1982 р.

Такий «температурний резонанс» пояснюється тим, що в грудні основну роль у формуванні погоди відіграє циркуляційний фактор, тобто звідки надходять повітряні маси: якщо з півдня, то тепло, якщо з півночі, то холодно.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору