«Напрямок» за чотири мільйони або Чому в Чорнобаї вже два роки «ремонтують» дорогу

13 вересня 2018, 20:03

«Напрямок» за чотири мільйони або Чому в Чорнобаї вже два роки «ремонтують» дорогу

Дороги Чорнобаївщини та самого районного центру ніколи не відрізнялися від інших доріг Черкащини якістю та відсутністю ям в асфальті. Але влада селища наприкінці 2016 року таки відшукала необхідні кошти, щоб капітально відремонтувати основну магістраль районного центру – вулицю Центральну (колишню Леніна). Однак, два роки потому, згадана дорога мало чим нагадує, що її ремонтували.

Станом на 2015 рік дороги в Чорнобаї посідали другу сходинку за рейтингом найгірших доріг Черкащини, близько 40.95% доріг райцентру перебували у критичному стані, в тому числі й на вулиці Центральній. Тож, в жовтні 2016 року головою села та депутатами селищної ради прийнято радикальне рішення про початок капітального ремонту вищевказаної дороги на ділянках, де стан дорожнього покриття катастрофічний. На такий ремонт було виділено доволі немалу, як для селищного бюджету, суму – п’ять мільйонів гривень. Вже четвертого жовтня 2016 року після проведеного тендеру Чорнобаївська селищна рада уклала договір на капітальний ремонт дороги з підрядником – черкаським підприємством ПП «Черкаси-Інтерстрой». Слід вказати, що це підприємство відоме не лише виконанням численних ремонтів в Черкасах, а й скандалами та зауваженнями до якості виконаних ним робіт. Як не дивно, не минулось без скандалу і цього разу.

Згідно з укладеним договором, підрядник зобов’язався виконати роботи з капітального ремонту дорожнього покриття вулиці Центральна та, згідно з календарним планом, мав завершити роботи до кінця 2017 року. Однак,  починаючи з грудня 2016 року, і протягом 2017 року між підрядником і селищною владою було укладено ще 7 додаткових угод,  в котрих змінювались як терміни виконання робіт, так і суми фінансування капітального ремонту. В 2017 році черговим  додатковим договором було встановлено кінцеву дату завершення робіт – 31 серпня 2018 року. Однак, зі слів місцевих жителів, в 2018 році роботи з ремонту дороги не проводилися взагалі.

Напрямок за чотири мільйони або Чому в Чорнобаї вже два роки «ремонтують» дорогу

Як розповіла «Про все» місцева жителька Олена Лелюх, котра проживає на вулиці Центральній, ділянка дороги, яку ремонтували в 2017 році, нині вся в ямах. А між бордюром та асфальтом росте бур’ян.

- Там їздити неможливо – все в ямах. У минулому році вони (підрядник – ред.) зробили лише один квартал нормально. Наскільки мені відомо, на той один квартал витратили купу грошей, цілий рік його робили, з ранньої весни до нового року. А по факту там зараз тієї дороги немає. Доремонтувалися до того, що між асфальтовим покриттям і бордюром росте бур’ян. Бордюри навіть не впритул до асфальту покладені. А під час зливи простір між асфальтом і бордюрами вимивається водою, і дорога нищиться, - повідомила пані Олена.

мільйони

Голова Народної самооборони Чорнобаївщини Анатолій Гичка розповів, що  в ході ремонтних робіт по вулиці Центральній залишилось не відремонтовано більше половини шляху. Громада районного центру постійно протягом 2017-2018 років зверталася до селищної влади, щоб розірвати договір із недобросовісним, на їх переконання, підрядником та якісно відремонтувати дорожнє полотно.

- На момент заключення договору про проведення капітального ремонту дороги я був головою громадської ради при РДА, ми розбирали це питання. По цей день на першому відрізку дороги покладено лише перший шар, другий - взагалі не було укладено. Коли ми оглядали в 2017 році дорогу, то прийшли до висновку, що роботу виконано неякісно. Що ми маємо зараз: дороги немає, а величезна сума коштів вже виплачена Халаю (керівник підприємства-підрядника - ред.). Зробили навіть гірше, ніж було, - розповів Анатолій Гичка.

«Напрямок» за п’ять мільйонів: Чому в Чорнобаї вже два роки «ремонтують» дорогу

Окрім того, пан Анатолій розповів, що асфальт було покладено так, що вздовж дороги пробивалася рослинність.

- Асфальт було покладено так, що між дорожнім полотном і бордюрами була відстань близько 10-15 сантиметрів. Влітку там навіть соняшники росли, - зауважив громадський активіст.

Нещодавно на сайті Чорнобаївської селищної ради було опубліковано інформацію, в якій представники місцевої влади висловили свою стурбованість стосовно якості виконаних робіт та засумнівалися в професіоналізмі та доброчесності підприємства,  керівником якого є черкаський підприємець Володимир Халай. Зокрема, як йшлося у вказаному повідомленні, ремонт дороги розпочався в терміни, передбачені договірними документами. Підрядник затягував процес, виникали проблеми з підписанням договірної документації та вчасними перерахуваннями коштів. Виконавець робіт, через необґрунтовані причини, не квапився виконувати роботу, яка була на нього покладена.

«Напрямок» за чотири мільйони або Чому в Чорнобаї вже два роки «ремонтують» дорогу

Як повідомила селищний голова Чорнобаю Алла Мірошниченко, за майже два роки не виконано навіть половини від всього обсягу робіт.

- Наразі роботи не виконані. На цій вулиці є дві ділянки, на одній - покладено лише вирівнюючий шар асфальту, на іншій - теж було покладено вирівнюючий шар, однак він зруйнувався. Підрядник обіцяв його відновити, але так цього і не зробив. 27 грудня 2017 року було проведено технічну нараду з цього приводу, Халай обіцяв виконати ці роботи в 2018 році. Однак так і не виконав своїх зобов’язань, - повідомила Алла Олексіївна. - В цьому році жодних робіт не проводилося. Починаючи з травня 2018 року, підрядник постійно обіцяв продовжити ремонтні роботи, як тільки завершить роботи в Черкасах.

Зі слів пані Мірошниченко, селищна рада неодноразово вказувала виконавцю робіт на неякісні результати їхньої роботи та надсилала претензії щодо неякісного виконання умов договору, укладеного ще в 2016 році, з вимогами усунути виявлені недоліки. Зокрема, селищна влада визнала стан дорожнього покриття «непридатним до нормального використання та таким, що становить незручності для власників автотранспорту, що рухаються по ньому».

- В мене вже крик душі, бо селищна громада виявилась заручником ситуації, яка виникла внаслідок незрозумілої роботи чорнобаївського казначейства та, не побоюсь цього слова, непорядності підрядника. Він не реагував на наші численні претензії, котрі ми надсилали йому письмово, озвучували на зустрічах та в телефонних розмовах, - розповіла селищний голова Чорнобаю.

Зі слів Алли Олексіївни, з початку робіт підряднику виплатили 3 млн 901 921 грн за виконані роботи. Довжина відрізку, який мав бути відремонтований - близько 700 метрів. Тож за цим фактом прокуратура відкрила кримінальне провадження і нині готується позов до суду в інтересах Чорнобаївської селищної ради.

У той же час, поки в Чорнобаї замість обіцяної дороги головну вулицю райцентру вкривають провалля, підприємство, що не змогло виконати робіт, готове ремонтувати дороги в Черкасах.

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору