Діти без щеплень будуть відвідувати школи, – Сергій Воронов

13 вересня 2018, 20:39

12 вересня на сайті Міністерства охорони здоров'я було оприлюднено лист, який було направлено всім обласним адміністраціям. Цей лист було підписано міністром освіти та науки Лілією Гриневич та в.о. міністра охорони здоров'я Уляною Супрун. В ньому два міністри звертаються до голів обласних адміністрацій з проханням забезпечити в областях проведення вакцинацій дітей та недопущення невакцинових дітей до закладів освіти. 

Основним аргументом таких звернень є те, що за останні 5 років в Україні зменшилася кількість вакцинованих дітей, що призводить виникнення спалаху небезпечних хвороб - корі, краснухи, паротиту, кашлюку та дифтерії.

У документі також нагадують, діти якого дошкільного та шкільного віку повинні проходити вакцинацію та ревакцинацію.

Такий лист викликав обурення в багатьох черкащан, які з тих чи інших причин не щеплюють своїх дітей.

- Ми не робили щеплення від народження доньки через недовіру до вакцин, до того, як лікарі ставляться до огляду дітей перед вакцинацією. В принципі розуміємо, що на період епідемій, нам можуть обмежити доступ до школи, але в цьому випадку було б добре, якби нам дали змогу навчатися дистанційно. Але оскільки цього нам забезпечити не можуть, то я проти того, щоб дітям забороняли відвідувати школу. Тим паче, що моя дитина не несе загрози іншим дітям, через те, що вона не вакцинована, - обурюється мама 4-класниці Ірина Шльончак.

У черкасця Павла Задніпряного трішки інша ситуація - його донька не отримує щеплень через протипоказання.

- У нашої доньки протипоказання проти вакцинації. Вона не винна, що не має щеплення, а до школи їй потрібно ходити. До того ж, ми тільки пішли до першого класу, - розповідає Павло.

Ми звернулися до Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради щодо того, як в Черкасах будуть виконувати рекомендації двох міністерств, і чи будуть введені обмеження на відвідування освітніх закладів нещепленими дітьми.

- Всі діти при зарахуванні до дошкільних закладів повинні мати щеплення. У випадку їхньої відсутності і наявності в регіоні епідемії будь-якої з хвороб, проти якої робиться вакцинація, такі діти не будуть допускатися до відвідування дитячих садочків, як це і прописано в законі, - прокоментував листа директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергій Воронов. 

Також він зазначив, що таке обмеження стосується лише дошкільних закладів і ніяким чином не стосується шкіл.

- Всі діти мають відвідувати школи. Нікого не будуть обмежувати в цьому праві. Ні в Законі України "Про захист населення від інфекційних хвороб", ні в спільному листі Міністерства освіти та науки і Міністерства охорони здоров'я України не йдеться про загальноосвітні заклади. Тому наразі навчання у цих закладах буде відбуватися відповідно до графіка, і до освітнього процесу будуть допускати всіх дітей. Ми чекаємо більш детальних інструкцій та роз'яснень щодо шкіл, - додав Сергій Воронов.

Таку ініціативу міністерств підтримують і деякі батьки.

- Моя думка, шо щеплення потрібні. Це дієвий спосіб уберегти дитину від захворювання. І якщо зараз в країні підвищився рівень захворювань, то невакциновані діти нехай сидять дома, якщо їхні батьки не розуміють, до чого може призвести їхні рішення щодо нещеплення. В той же час не бачу нічого поганого, щоб такі діти відвідували школи та садочки, якщо епідеміологчний стан в нормі, - говорить мама 1,5-річного хлопчика Вікторія Лаврентієва. 

"Про все" звернулося до директора Департаменту охорони здоров'я Олега Стадника для уточнення ситуації по епідеміологічному стану в Черкасах.

- У місті немає спалаху епідемій та інфекцій. Але існує серйозна проблема з падінням рівню колективного імунітету. Це може в майбутньому призвести до виникнення епідемій, - повідомив Олег Стадник.

В той же самий час він повідомив, що лист Міністерства охорони здоров'я він зможе прокоментувати лише тоді, коли офіційно його отримає.

Нагадаємо, що нещодавно Олег Стадник повідомляв, що відсутність щеплень не є підставою для незарахування дитини до дитячого садочку.

Вгору