На які пільги можуть очікувати від держави черкаські багатодітні сім’ї

29 грудня 2015, 14:12

гроші

З настанням опалювального сезону все більшої актуальності набуває питання оплати комунальних послуг та за газопостачання. Особливо це стосується тих сімей, де проживає три і більше дитини.

Про те, на які пільги можна очікувати від держави багатодітним сім’ям у 2015/2016 роках розповіла заступник директора департаменту – начальник управління соціального захисту населення Придніпровського району департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Катерина Бінусова.

- Перш за все, слід заначити, що відповідно до ст. 1 Закону України «Про охорону дитинства» багатодітна сім’я – сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, - акцентує Катерина Марківна.

Згідно зі ст. 13 цього ж Закону, багатодітним сім’ям надаються такі пільги:

1) 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);

2) 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством.

Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;

3) 50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;

4) позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.

Пільги щодо плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості палива, передбачені пунктами 1-3 частини третьої цієї статті, надаються багатодітним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.

Звертаємо увагу громадян на те, що отримати вище зазначені пільги можливо лише за умови набуття статусу багатодітної сім’ї.

Для цього необхідно звернутися до Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради за посвідченням. Після отримання посвідчення необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації дітей і подати наступні документи:

- копії паспорта матері (1, 2, 11 стор.) .;
- копії паспорта батька (1, 2, 11 стор.) ;
- копії довідок про присвоєння ідентифікаційного коду обох батьків ;
- копії свідоцтва про шлюб ;
- копії свідоцтв про народження дітей (якщо один із дітей досяг 16 років - також копію паспорта);
- оригінал та копію довідки про склад сім’ї (за місцем реєстрації дітей).

Після того, як відомості про особу будуть внесені до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, вона зможете користуватись вище переліченими пільгами.

Ще складним питанням для українських сімей є питання, коли члени багатодітної сім’ї зареєстровані не за фактичною адресою проживання. В такому випадку варто звернутися в управління соціального захисту населення для того, щоб фахівці надали консультації щодо отримання пільг за фактичним місцем проживання.

Окремо наголошуємо, що 1 липня 2015 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї», у якій визначено, що якщо дохід на одного члена сім’ї перевищує 1710 грн, така особа не матиме права на пільги.

Отже, багатодітні сім’ї можуть очікувати на допомогу держави, якщо їх дохід не перевищує встановленої норми, варто лише знати свої права та вміти їх захистити.

За інформацією прес-служби Черкаської міськради

Коментарі

Гість сказав:

А якщо дохід на 5 членів сім’ї 8550,00 грн. то вже зась!.. І не забувайте подавати відповідну декларацію раз на 6 місяців.

Вгору