За даними Головного управління статистики у Черкаській області в місті Черкаси мешкають 29 959 осіб старших 70 років. Чимало їх залишаються на схилі літ абсолютно самотніми, залежними від сторонньої допомоги. Документів для оформлення в інтернатні заклади доводиться чекати по кілька місяців, у лікарні так довго майже не тримають.
Про це повідомляє пресслужба Департаменту соціальної політики ЧМР.
- Тільки на офіційному обслуговуванні територіального центру нині знаходиться 58 лежачих підопічних, яким надають допомогу вдома до 5 разів на тиждень (окрім вихідних і свят), – розповідає директорка Територіального центру Олена Щербак. – Більше 1000 осіб отримують допомогу від соціальних робітників на дому. Але наших працівників не вистачає на всіх, кому така допомога потрібна.
До 67-річної Людмили Смірнової додому соціальні працівники із Територіального центру надання соціальних послуг м.Черкаси приходять щодня. Жінка має інвалідність 1 групи А, ліжкохвора.
- Зараз у мене практично всі кошти ідуть на перев’язочні матеріали (бинти, марлі, пелюшки), – розказує вона. – Якби не ці добрі люди із територіального центру, не знаю, як би й жила. Якщо хвороба прогресуватиме, розумію, що треба буде навіть в інтернат оформлятися.
- Черкасців, яким треба постійний сторонній догляд, щороку більшає, – говорить завідувачка відділення соціальної допомоги вдома №1 терцентру Людмила Путилина. – Тому треба у нашому місті створити відділення тимчасового перебування з постійним наглядом, де підопічні зможуть перебувати від 1 до 4-х місяців, отримуючи постійну допомогу, повноцінне харчування та цілодобовий догляд.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram