На в’їзді в Черкаси хочуть збудувати церкву

09 червня 2014, 09:09

Ще одна святиня – храмовий комплекс архистратига Божого архангела Михаїла – може з’явитися у обласному центрі. Його хочуть звести в парку 50-річчя Жовтня на схилах Дніпра. Ініціюють таке будівництво священнослужителі Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Про це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

– Ідея будівництва церкви у цій місцині зародилися вже достатньо давно, ще коли тут розміщувався кінноспортивний клуб, але тоді втілити її в життя було нереально, – сказав митрополит Черкаській і Чигиринський Іоан. – Архангел Михаїл грає важливу роль у духовному плані й такий храм на в’їзді в Черкаси цілком може стати візитівкою нашого міста – козацького й славного.

За його словами, попередньо до майбутнього комплексу ввійдуть храм, музей ікони Наддніпрянщини (експонати для якого надасть відомий українських художник та колекціонер Микола Бабак), капличка пам’яті про жителів затоплених сіл на території водосховища та воскресна школа. А біля храму облаштують місце для роботи майстрів народних промислів – гончарі, різьбярі й каменярі.

Із виглядом майбутнього комплексу визначалися 6 червня під час огляду-конкурсу ескізних проектів. До нього долучилося троє архітекторів: Ярема Чурилик зі Львова, Олег Слєпцов із Києва та Анатолій Петренко з Черкас. Кожен із них презентував своє бачення церкви – від козацької народної до сучасних архітектурних форм.

На думку голови облдержадміністрації Юрія Ткаченка, який разом із головою обласної ради Валентиною Коваленко теж долучився до огляду ескізних робіт, в основі майбутньої церкви варто закласти стилістику часів козацтва.

– Будівництво цього храму ми почали обговорювати ще років шість тому, – пригадав Юрій Олегович. – Нарешті дійшли до того, що обговорюємо розроблені проекти, сподіваюся, що до цього долучиться і громадськість для того, щоб відкоригувати щось, внести слушні пропозиції. Звісно, тут варто ще чимало попрацювати, тож ми, як представники влади, готові підтримувати і допомагати в тому, аби таки збудувати храм.

Серед трьох проектів кращий обиратимуть десять членів журі, до яких увійшли архітектори, художники й священнослужителі. Визначатимуть упродовж десяти днів – аби дослухатися й до думки черкасців. Потому винесуть свій вердикт.

Закласти будівництво, за словами владики Іоана, планують як тільки з допомогою меценатів матимуть необхідні кошти.

Термотрансферная лента риббон высокого качества по выгодным ценам.

Поділитись

Коментарі

Вгору