На Тальнівщині стріляли… коропів

15 березня 2017, 22:57

 

У Тальному з’явилися любителі підводної риболовлі, пишуть "Вісті Черкащини".

– Цієї зими вода в Гірському Тікичі була напрочуд чистою, – розповідає тальнівчький рибалка із 35-річним стажем Іван Павлюк.– Сам бачив, як біля залізничного мосту хлопці в костюмах пірнали. Стріляли підводними рушницями. Тягали величезних коропів, судаків і щук. Взимку риба в’яла й збивається в зимувальні ями на глибину. Там на неї й полювали.

Іван каже, що з приходом весни активізувалися любителі ловити рибу руками.

– Сам днями ловив так. Вибираю день, коли гордашівська ГЕС набирає воду, й нижче за течією рівень падає. Йду в очерети й каламучу воду. Риба в остраху кидається, куди попало. Найчастіше застрягає поміж стеблами торішнього очерету. Беру її голими руками. Вчора так зловив 13 кілограмів карасів. Вода холодна, але ревматизму не боюся. До старості ще треба дожити, – сміється.

Голова товариства мисливців і рибалок Тальнівщини Іван Решетник не знає, чи існує заборона на ловлю риби підводними рушницями.

– Ніколи не чув, щоби дайверам забороняли ловити рибу не в період нересту, – каже. – Вони полюють не на мальків, а на велику, трофейну рибу. Інша справа, коли птиця гніздиться чи риба треться. Тоді заборонено ловити всім. У тому числі й любителям підводної риболовлі.

Досі на Тальнівщині рибу ловили традиційно: вудками й спінінгами. Браконьєри користувалися сітками й електровудками.

Кілограм річкових карасів на тальнівському базарі коштує 35 гривень. За кілограм коропів просять 50 гривень.

Поділитись

Коментарі

Вгору