На Тальнівщині побили фермерів – відкрито кримінальне провадження

27 квітня 2015, 07:22

1

За фактами самоуправства групи невідомих осіб на землях фермерського підприємства "Зернятко Плюс" та нанесення фермерам тілесних ушкоджень відкрито кримінальні провадження.

Про це УНН повідомив прокурор Тальнівського району Черкаської області Сергій Зубенко.

Зокрема, за його словами, розслідування кримінальних правопорушень ведеться одразу за декількома статтями Кримінального кодексу України.

"Відкрито кримінальні провадження за фактом самоуправства, це ст.356 Кримінального кодексу, а також за фактом нанесення тілесних ушкоджень", — сказав С.Зубенко.

Він також додав, що окрім цих кримінальних проваджень, зареєстровано заяву про крадіжку нападниками їхньої сільськогосподарської техніки. Наразі досудове розслідування кримінальних правопорушень триває, планується допит свідків.

Як вдалося з’ясувати, конфлікт за землю с. Лісного відбувається між фермерським господарством "Зернятко Плюс" та фермерським господарством "Джерело-Г". Як пояснили у Черкаській РДА, ФГ "Джерело-Г" дійсно протягом останніх років обробляло вказану землю, однак здійснювало свою діяльність незаконно. Адже "Джерело-Г" не мало договорів оренди, а також не сплачувало податків до бюджету. Натомість "Зернятко Плюс" оформило вказану землю в оренду відповідно до чинного законодавства та сплатило усі необхідні державні платежі. Тож місцева влада не має претензій до ФГ "Зернятко Плюс".

Нагадаємо, фермерське господарство "Зернятко Плюс" неодноразово наголошувало, що ФГ "Джерело-Г" систематично здійснює тиск на фермерів підприємства, блокуючи їх роботу. 20 квітня група невідомих осіб знову напала на фермерів ФГ "Зернятко плюс" та викрала у них сільськогосподарську техніку.

Також нагадаємо, за даними місцевих ЗМІ, правоохронці підтвердили факт незаконного використання землі ФГ "Джерело-Г".

Коментарі

Вгору