На Шполянщині два дні вирував історико-просвітницький фестиваль “Товмацький курінь” (відео)

27 червня 2017, 20:56

Відкриття пам’ятного знаку борцям за свободу України, повстанська пісня, інтелектуальні зустрічі з відомими істориками та державними діячами, виступи учасників патріотичної гри "Джура". Два дні у наметовому містечку на Шполянщині вирував історико-просвітницький фестиваль "Товмацький курінь", повідомляє "ЧСН".

Село Товмач − батьківщина повстанських отаманів Холодного Яру Івана Лютого-Гонти та Івана Чорноусова-Чорного Ворона. З року в рік земля, що дала світові борців за незалежність України збирає свідому й мислячу громаду. І цього червня гостей у наметовому таборі не бракувало, а програма "Товмацького куреня" була насичена і розмаїта. Фест у селі Товмач відбувся вже утретє і цього разу приурочений 100-річчю Української революції і Вільного козацтва. Та 120-ти річчю від дня народження отамана Холодного яру Івана Лютого-Лютенка.

Цього року у Товмачі з’явилися два нові пам’ятники – відкрили погруддя Тарасу Шевченку та освятили пам’ятні знаки на честь борців за волю України. На ньому гасло - "Час згадати нашу славу, брате!". Цей меморіал зведено за ініціативи сільського голови Товмача Сергія Коваля на честь холодноярських отаманів, а також всіх земляків, які боролися за свободу і незалежність рідного краю.

Потому усіх чекав фестиваль повстанської пісні, виступи учасників Історичного клубу "Холодний Яр", ярмарок, виставки виробів декоративно-прикладного мистецтва, літературний розмай та майстер-класи. Загалом патріотичне свято зібрало не лише місцевих жителів, а й гостей із Черкас, Києва, Сміли, Кам’янки.

Коментарі

Вгору