На Черкащині стартувала пілотна кампанія з виявлення незадекларованої праці

27 червня 2017, 21:17

У рамках проекту Міжнародної організації праці «Зміцнення системи інспекції праці та механізмів соціального діалогу» на Черкащині пілотувала інспекційна Кампанія з виявлення незадекларованої праці. Наразі кампанія проводиться у 4 областях України – Черкаській, Львівській, Одеській та  Херсонській, повідомляє Корсунь-Шевченківський РЦЗ.

Так, одним із перших до проведення відповідної інформаційно-роз’яснювальної роботи долучився Корсунь-Шевченківський районний центр зайнятості, в приміщенні якого, днями, відбувся семінар в якому взяла участь заступник начальника Управління Держпраці у Черкаській області Марина Жаркова. У заході також взяли участь представники центру зайнятості, Городищенського об’єднаного управління ПФУ в Черкаській області, органів місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад Корсунщини, сільськогосподарських, промислових підприємств району, малого та середнього бізнесу.

Марина Жаркова ознайомила присутніх з основними принципами Кампанії з подолання незадекларованої праці, наголосила на перевагах як для роботодавців, так і для працівників, щодо легалізації трудових відносин. За її словами пілотна Кампанія передбачає проведення двох основних блоків: інформаційного та інспекційного, які відповідно передбачають надання роз’яснень з питань легального працевлаштування та відвідування суб’єктів господарювання.

- Дотримання законодавства з боку роботодавця і працівника – є запорукою впевненості в завтрашньому дні. Задекларована праця – є гарантією стабільності кожного громадянина та всієї держави в цілому, - відзначила заступник начальника Управління Держпраці в області.

Водночас в. о. директора районного центру зайнятості Валентина Германова наголосила на важливості дотримання трудового законодавства, правильності подання звітності до контролюючих органів та ознайомила 50 присутніх з послугами служби зайнятості.

На заході також обговорювалися питання щодо відповідальності за порушення трудового законодавства, додержання законодавства при оформлені трудових відносин за договорами цивільно-правового характеру, повідомлення в ДФС про прийняття працівника на роботу, охорони праці, норм тривалості робочого тижня, порушень з додержання законодавства про працю, які виникають найчастіше.

Вгору