Із 803 черкащан, які звернулися до Центру зайнятості 181 особу працевлаштували, а 339 громадян отримували допомогу по безробіттю у 2017 році, пише Zmi.ck.ua.
З огляду на ці дані, завідувач кафедри психології та педагогіки ЧНУ імені Богдана Хмельницького Інна Лук’янець стверджує, що у психологічному аспекті наш соціум мало підготовлений до того, щоб прийняти людей з інвалідністю. Так, їх підтримує частково держава і частково ГО та волонтери, але цього недостатньо.
- Люди відчувають дискомфорт, коли бачать осіб з інвалідністю, не завжди знають як поводитися тощо. Тому, часто вони не хочуть бачити їх в колективах своїх або в своєму бізнесі, оскільки думають, що це буде відштовхувати потенційних клієнтів. Самі люди з інвалідністю не завжди комфортно почуваються в колективах. А посад психологів, які б працювали з усіма працівниками і сприяли створенню потрібної атмосфери, немає, - зазначає Інна Лук'янець.
Для тих, хто зараз перебуває у пошуках роботи психолог радить працювати над тим, що найкраще виходить. Це додасть впевненості у своїх силах. Варто більше спілкуватися з усіма. Знайти "своїх" людей, котрі завжди підтримають. Сьогоднішні соцмережі, інтернет можливості дають більший простір для цього. Його треба використовувати.
- Завжди вірте в те, що все вийде. І мрійте, що саме, ви, хочете мати або яким хочете себе бачити, - додала Інна Лук’янець.
Як зазначають фахівці центру зайнятості, зараз на обліку перебуває 297 осіб з інвалідністю, 243 містян отримують допомогу по безробіттю. Найчастіше вакансії пропонують такі підприємства як ВП "Ременерго" ПАТ "Центренерго", Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, КЗ "Черкаська обласна дитяча лікарня" ЧОР. Іноді робочі місця пропонують не лише по Черкасах, а й по всій Україні.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram