На Лисянщині браконьєри ловлять раків на трупи тварин

16 жовтня 2020, 09:20

На Лисянщині активісти знайшли браконьєрські снасті із мертвою твариною всередині. Моторошну знахідку чоловіки виявили під час вечірнього рейду річкою біля села Бужанка. Шукали незаконні сітки і витягли з води так звану раколовку, в якій лежав мертвий кіт. Про це інформують "Вісті Черкащини".

- Ми були в рейді. Плаваємо з «кішкою», – розповідає лисянин Олександр Томіленко. – Це такий шматок металу з гаками, який прив’язаний до тросу. Ним сітки чіпляються. І ним же вишукуємо раколовки. Виймаємо, а там кіт і купа раків. Ми стійкі хлопці, але був такий сморід, що не витримували.

Це вже не перший випадок, коли волонтери знаходили раколовки із подібними приманками. Мають підозри, що тварин можуть вкидати у воду ще живими.

- Такі знахідки вже неодноразово траплялися, – продовжує Томіленко. – Весною цього року також знайшли ятір із собакою. Окрім безлічі раків, туди заліз і сом на кілограмів 10. Він зірвав цю раколовку і браконьєри не змогли знайти її. Де ці нелюди беруть тварин, не можу стверджувати. Ми  маємо здогадки, що тварин ще живих кидають. А там вони вже гинуть. Тому хочемо впіймати й покарати по закону за жорстоке поводження з тваринами. Це не люди, а наволоч.

У такому жахливому методі вилову активісти підозрюють місцевого мешканця. Його раніше вже ловили на браконьєрстві. Займається продажем раків.

- Весною ми затримали браконьєра, в якого було 15 раколовок, – говорить рибоохоронець. – Але ж наша доблесна поліція це все зам’яла. В результаті йому виписали постанову за незаконний вихід на воду. Щоправда, рибінспекція вилучила ті раколовки й човна. Є підозри саме на цього чоловіка. Прямо звинувачувати не можемо. Він і досі незаконно торгує раками та є основним, у кого можна їх придбати. Всі інші займаються рибою.

Минулої ночі Томіленко постраждав від рук інших браконьєрів, яких із активістами впіймали на вилові риби. Під час сутички чоловік отримав тілесні травми. Одним із зловмисників виявився підозрюваний у жорстокому побитті рибоохоронця 2 роки тому. Останньому тоді проломили череп, від чого він на деякий час осліп.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору