На Дніпрі неподалік Панського виявили зграю лебедів

23 січня 2018, 13:58

Сьогодні 23.01 до Державної екологічної інспекції у Черкаській області надійшло повідомлення від місцевих жителів ст. Панське Черкаської області про те, що на відстані 150 метрів від дамби знаходиться зграя лебедів яка не відлетіла до теплих країв на зимівлю.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук  повідомив заступник начальника Державної екологічної інспекції у Черкаській області Олександр Позняков.

- Нашими спеціалістами зроблено обстеження та встановлено, що зграя нараховує близько 50 особин і знаходиться в Липівському орнітологічному заказнику на одній з невкритих кригою водних ділянок. Іноді деякі перелітні птахи залишаються зимувати, якщо зима тепла. Приміром, лебеді часто залишаються взимку на водоймах, які не замерзають. Особливо поблизу теплових електростанцій, інших об’єктах де є незамерзлі відкриті водойми. Також, однією з причин того, що птахи не мігрували на південь може бути пізній виводок, коли потомство ще не може стати на крило. У такому випадку дорослі чекають до останнього, а потім приймають виважене рішення – або залишають виводок, або ж лишаються самі. Хочу всіх заспокоїти з приводу даної ситуації, так як на даний час в заказнику нараховується значна кількість незамерзлих ділянок на які птахи можуть перелітати. Навіть якщо крига скує всю водойму лапи у лебедів не мерзнуть на льоду. Вони триматимуться купки. Їх можна буде підгодовувати. Якщо виникне необхідність, будемо рятувати, хоча тут знову-таки проблема – у неволі ці дикі птахи погано їдять, - зазначив Олександр Позняков.

Також він звертається до черкащан не чіпати птахів, оскільки це може їх сполохати.

Фахівець наголошує, що ситуація перебуває на контролі Державної екологічної інспекції у Черкаській області.

Вгору