На Черкащині зроблено перші кроки до відкриття центру каністерапії

28 лютого 2020, 22:02

Особливості відкриття першого в Україні центру обговорили на обласному науково-практичному семінарі «Каністерапія як інноваційний напрям реабілітації людей з інвалідністю», що об’єднав кінологів, медиків та науковців.

В Україні метод реабілітації людей за допомогою спеціально навчених і відібраних собак став відомий тільки за останні 3 - 5 років. Хоча у всьому світі є великі напрацювання і досягнення в цьому напрямку.

- Ми працюємо над тим, щоб він став доступним для наших дітей з інвалідністю, учасників АТО, людей похилого віку, родин загиблих учасників АТО та жінок, які зазнали насильства, - зазначила під час семінару директорка Черкаського обласного клубу службового собаківництва ТСОУ Наталія Кривоколінська. - Для каністерапії собака має бути дуже кваліфікованою, вона має бути спеціальним чином відібраною. І в цьому наша команда навчається у найкращих, переймаючи досвід, який уже довів свою ефективність - у Польщі, Нідерландах, Швеції, Білорусі. Наша робота була і є дуже близькою до ідей і методів, які використовуються у каністерапії. Наші собаки уже 10 років допомагають вихованцям дитбудинку, тривалий час ми працюємо із онкохворими дітьми. Заняття з тваринами допомагають покращити стан дітей, повертають їм радість життя. Зараз ми відвідуємо також і дошкільні та шкільні заклади, де виховуються діти з різними вадами здоров’я.На таких зустрічах ми проводимо показові виступи, де собаки демонструють свої вміння та виконують команди.

Подібні методи є в каністерапії - і наші іноземні колеги готові ділитися досвідом в цьому напрямку, а ми готові його застосувати в нашій роботі.

Як зазначила Наталя Кривоколінська, головним результатом семінару, що відбувся на базі КП «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи та Уманським державним педагогічним університетом ім. П. Тичини» стала домовленість про співпрацю між кінологами та науковцями, що розроблять для майбутнього центру методичні основи для підготовки інструкторів з каністерапії.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору